| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Motonews > Wydarzenia > Wyścigi mydelniczek Red Bull wracają do Polski

Wyścigi mydelniczek Red Bull wracają do Polski

Po 9-letniej przerwie od pierwszych i zarazem ostatnich wyścigów mydelniczek w Polsce, te niecodzienne zawody organizowane przez Red Bull wracają we wrześniu na warszawską Agrykolę. Podpowiadamy co należy zrobić, aby wziąć w nich udział.

Nazwa wyścigu nawiązuje do pojazdów, które budowano w Belgii doczepiając kółka do drewnianych skrzyń po mydle. Tak powstałe „bolidy” służyły niegdyś do szalonych zjazdów ze zboczy belgijskich wzniesień. Ten pomysł na jedyną w swoim rodzaju rywalizację podchwycił Red Bull tworząc w 2000 roku nową formułę wyścigów pełną przeszkód na trasie oraz innych atrakcji zarówno dla zawodników jak i kibiców.

Zobacz też: Augusto Farfus nowym kierowcą zespołu Castrol EDGE i BMW Motorsport

Aby wystartować w wyścigu z własnym bolidem należy spełnić kilka formalności w określonych terminach. Zacząć należy od zgłoszenia swojego zespołu na stronie internetowej organizatora do 31 maja. Zespół powinien liczyć cztery osoby – trzech członków załogi oraz kierowcę (w przypadku pojazdu dwuosobowego, jeden z członków załogi może być pilotem). Kierowcę, ewentualnego pilota oraz osobę rejestrującą zespół obowiązuje ograniczenie wiekowe – muszą mieć oni ukończone 16 lat.

Po pomyślnej rejestracji i otrzymaniu pakietu zgłoszeniowego należy stworzyć projekt bolidu pamiętając o spełnieniu następujących warunków:

  • musi być samobieżny, czyli do jego napędu służyć mogą tylko mięśnie członków załogi;
  • musi mieć sprawne hamulce i kierownicę pozwalającą nim sterować;
  • nie może posiadać ostrych krawędzi, elementów ze szkła ani odrywających się części;
  • jego wymiary powinny być następujące: wysokość nie większa niż 2,4 m, szerokość nie większa niż 1,8 m, długość nie większa niż 6 m, prześwit min. 20 cm;
  • jego masa bez kierowcy nie może przekroczyć 80 kg.

Projekt mydelniczki wraz z jej danymi technicznymi oraz wypełnionym pakietem zgłoszeniowym należy przesłać do organizatora nie później niż do 15 czerwca. W ciągu siedmiu dni jury wybierze 77 projektów, 3 kolejne wybiorą internauci. Dla zapewnienia bezpieczeństwa uczestnikom każdy bolid będzie musiał przed startem przejść badania techniczne.

Zobacz też: Serwis otoMoto.pl zaprezentował swój team

O miejscu w klasyfikacji decydować będzie czas przejazdu oraz punktacja jury, które oceniać będzie styl, efektywność startu oraz pomysłowość projektu mydelniczki. Nagrody przewidziano dla trzech najlepszych zespołów. Zwycięska ekipa pojedzie do siedziby Red Bull Racing pod Londynem, gdzie m.in. spróbuje swoich sił na symulatorze F1 oraz zwiedzi fabrykę bolidów. Zdobywcy drugiego miejsca na podium odbędą jazdy samochodem rajdowym pod okiem Michała Kościuszki. Trzeci w klasyfikacji zespół w nagrodę weźmie udział w zawodach gokartowych wraz ze swoimi znajomymi.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Małgorzata Małecka

Radca prawny

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »