| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Motonews > Wydarzenia > Rozwiązania przyszłości według Audi

Rozwiązania przyszłości według Audi

Audi prowadzi badania w 6 dużych aglomeracjach miejskich nad nowymi rozwiązaniami komunikacyjnymi. Uwzględniają one takie czynniki, jak demografia, geografia i obecna infrastruktura. Badania odbywają się w ramach programu Audi Urban Future Award 2012: w kierunku nowej mobilności.

Niemiecka marka spod znaku czterech obręczy od zawsze kojarzyła się z innowacyjnością i rozwojem. Aby nadążyć za duchem czasu i zwiększającą się populacją ludzi na świecie Audi wystartowało program Audi Urban Future Award 2012: w kierunku nowej mobilności. Jako, że prognozy ekspertów przewidują, że ok. 2030 r. 70 proc. ludności będzie mieszkała w mega miastach (powyżej 8 mln. mieszkańców), Audi zleciło czterem biurom architektonicznym w czterech różnych metropoliach świata badania nad rozwojem infrastruktury miasta. Badania są prowadzone w regionach takich miast jak Boston/Waszyngton, Stambuł, Bombaj, Delta Rzeki Perłowej, Sao Paulo i Tokio.

Zobacz też: Pierwszy Aventador już w Polsce

Już pomysł Jurgena Mayera, który został nagrodzony w ostatnim konkursie był bardzo innowacyjny i przyczynił się do rozwoju w tym kierunku przez Audi. Chodziło o kompletne połączenie miasta w sieć, gdzie samochody komunikowałyby się między sobą z otoczeniem i ludźmi. Spełnienie takiej wizji pozwoliłoby na unikanie zatłoczenia nawet w największych aglomeracjach miejskich i znaczne podniesienie poziomu bezpieczeństwa.

Zobacz też: Podwyżki cen w salonach samochodowych

Zadaniem architektów biorących udział w programie Audi jest znalezienie konkretnych rozwiązań dla wyzwań różnych regionów metropolitalnych. Wyniki zostaną zaprezentowane w październiku w Stambule, gdzie odbędzie się również rozdanie nagród.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

dr Dominik Lubasz

Radca prawny i wspólnik zarządzający w Lubasz i Wspólnicy – Kancelarii Radców Prawnych sp.k.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »