| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Motonews > Wydarzenia > Co oznacza rok 2012 dla kierowców?

Co oznacza rok 2012 dla kierowców?

Dwa dni temu pożegnaliśmy stary rok. Dla kierowców oznaczał on przede wszystkim drożejącą benzynę, zaś dla rządu gorączkowe przygotowania dróg i infrastruktury do Euro 2012. Co czeka nas w 2012 roku?

Ubezpieczenia

Każdemu poszkodowanemu w wypadku przysługuje prawo do samochodu zastępczego – tak orzekł w dniu 17 XI 2011r. Sąd Najwyższy. Do tej pory, gdy poszkodowany w wypadku chciał dostać od ubezpieczyciela samochód zastępczy, musiał udowodnić, że auto jest mu „niezbędne do zaspokojenia potrzeb życiowych”. Polska izba Ubezpieczeń szacuje, że będzie to kosztowało ubezpieczycieli miliard złotych rocznie, co stanowi mniej więcej 20% rocznych wypłat z odszkodowań z OC. Oznacza to nieuniknione podwyżki, które najbardziej odczują floty. Zmienią się także inne przepisy dotyczące OC. Więcej o nich można przeczytaj tutaj.

Drogi

Dobre informacje. W 2011 roku oddano do użytku 205 km autostrad i 62 km dróg krajowych. Na 2012 GDDKiA zapowiada, że autostradą A2 przejedziemy od Strykowa do Konopty. Wprawdzie na Euro 2012 nie zdążymy, ale oddany odcinek pozwoli na przedostanie się na inne, których budowa zostanie ukończona na czas. Uruchomiona ma zostać również autostrada A1 od Strykowa do Kowala o długości 80 km. Droga ekspresowa S-8 ma zostać oddana do użytku na odcinku węzeł Łódź-Południe do węzła Walchnowy.

Zobacz też: Drogowy bilans po świętach

Paliwo

Temat dla większości z nas bardzo nieprzyjemny. Wraz z wprowadzoną od nowego roku większą akcyzą na olej napędowy, zdrożeje nie tylko „diesel” albo i benzyna bezołowiowa. Jeśli ceny paliwa będą szybować do góry w takim tempie, pod koniec 2012 roku możemy się spodziewać ceny oleju napędowego czy benzyny na poziomie 7 złotych za litr.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

SMM Legal

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »