reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Motonews > Wydarzenia > Jak kierowcy podchodzą do sprawy ubezpieczenia?

Jak kierowcy podchodzą do sprawy ubezpieczenia?

Badania Link4 i Polskiej Izby Motoryzacyjnej pokazują, że przeglądanie ofert przed zdecydowaniem się na konkretnego ubezpieczyciela, pomaga nam w doborze lepszej i tańszej polisy dla naszego auta.

Według statystyk, trzy czwarte polskich kierowców, w ciągu ostatniego roku przedłużyło umowę ze swoim ubezpieczycielem, nie patrząc czy konkurencja nie ma w swojej ofercie lepszych propozycji.

Z kolei kierowcy z grupy, która monitorowała rynek ubezpieczeń przyznali, że dzięki przeglądaniu ofert byli w stanie znaleźć dla siebie korzystniejszy pakiet. Warto więc porównywać oferty różnych ubezpieczycieli – takie wnioski płyną z pierwszej edycji badania ‘Barometr ubezpieczeniowy link4’.

W ciągu ostatniego roku tylko 14 procent kierowców zmieniło swoich ubezpieczycieli w porównaniu do 73 procent kierowców, którzy nawet nie szukali lepszych ofert na rynku.

Zobacz też: Volkswagen najbezpieczniejszy według Amerykanów

Czym spowodowane były decyzje w różnych grupach? Aż 85% kierowców, którzy zdecydowali się na zmianę ubezpieczyciela przyznało, że powodem było znalezienie lepszej oferty u konkurencji. Z kolei 58 procent respondentów, którzy nie zmienili swojego ubezpieczyciela przyznaje, że powodem było ‘przyzwyczajenie’ do obecnej firmy.

Ponad połowę (52%) wśród kierowców, którzy zdecydowali się na zmianę ubezpieczyciela, stanowili mieszkańcy wsi. Z Kolei jedynie co piąty z nich zamieszkiwał miasto większe niż 200 tys. mieszkańców. Wniosek nasuwa się jeden – gdy mamy mniej czasu i więcej pieniędzy, nie rozglądamy się za innymi ofertami.

Zobacz też: Odświeżony Hyundai Genesis Coupe

Większość badanych, którzy szukali nowego ubezpieczyciela, przyznała, że opłaciło się poświęcić swój czas. 79% respondentów znalazło tańszą ofertę, 31 % ofertę w podobnej cenie, lecz na lepszych warunkach, zaś 15% przyznało, że poprzez przejrzenie ofert upewniło się co do opłacalności aktualnego ubezpieczenia.

Dla porównania, wśród Brytyjczyków, aż 50% kierowców deklaruje, że dokonuje przeglądu ofert. Wynika to głównie z większej świadomości korzyści wynikających z posiadania ubezpieczenia. Powodem jest również większe zainteresowaniem zakupami przez telefon lub Internet – tam gdzie porównanie ofert jest szybkie i łatwe.

Zobacz też: Pierwsze ceny nowej Lancii Themy

Pierwsza edycja badania „Barometr Link4” zrealizowana została metodą face-to-face, w połowie października 2011 roku, przez instytut badawczy IPSOS, na reprezentatywnej próbie 1010 mieszkańców Polski w wieku powyżej 15 lat.

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Przeglądanie ofert nie zabierze nam wiele czasu, a prawdopodobnie pozwoli zaoszczędzić. fot. Fotolia
Przeglądanie ofert nie zabierze nam wiele czasu, a prawdopodobnie pozwoli zaoszczędzić. fot. Fotolia

Statystyki.
Statystyki.

Kodeks pracy 2020. Praktyczny komentarz z przykładami129.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

reklama

Prawne ciekawostki

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Adrianna Michałowicz

Aplikant adwokacki

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama