reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Motonews > Wydarzenia > Ford Ranger otrzymał 5 gwiazdek w testach zderzeniowych Euro NCAP

Ford Ranger otrzymał 5 gwiazdek w testach zderzeniowych Euro NCAP

Nowy Ford Ranger został wyposażony technologie bezpieczeństwa aktywnego, które pomagają kierowcy uniknąć wypadku, dzięki czemu otrzymał notę 5 gwiazdek w testach zderzeniowych Euro NCAP.

Euro NCAP jest największym niezależnym instytutem testów zderzeniowych w Europie. Powstał w 1997 roku i jest wspierany przez rządy niektórych europejskich państw, jak również liczne organizacje motoryzacyjne, konsumenckie i ubezpieczeniowe.

Ochronę pasażerów Ford Ranger zaliczył na 89 procent (wynik łączny). Jest to najwyższy wynik uzyskany przez samochód typu pickup a także najlepszy rezultat we wszystkich testach pojazdów przeprowadzonych przez instytut Euro NCAP. Nowy Ford Ranger osiągnął najlepszy wynik ze wszystkich przetestowanych samochodów w zakresie ochrony pieszych (81 procent).

Zobacz też: Podwójny jubileusz Forda

„Bezpieczeństwo pojazdów jest jedną z kluczowych wartości w firmie Ford Motor Company, a wyniki tych niezależnych testów zderzeniowych potwierdzają, że nowy Ford Ranger jest nie tylko najbezpieczniejszym pojazdem w swojej klasie, ale także jednym z najwyżej ocenionych samochodów w historii testów Euro NCAP - powiedział Stephen Odell, prezes i dyrektor generalny Ford of Europe - Nikt nie chce uczestniczyć w wypadku, ale jeśli dojdzie do najgorszego, nowy Ford Ranger zapewni najwyższą ochronę wszystkim pasażerom, niezależnie od wieku, a także pieszym.”

Badacze z instytutu Euro NCAP określili ogólne wyniki uzyskane przez Forda Ranger jako „niezwykłe” i „imponujące”.

Michiel van Ratingen, sekretarz generalny Euro NCAP, powiedział: „Dzięki doskonałym wynikom w zakresie ochrony pieszych, Ford Ranger podnosi poprzeczkę bezpieczeństwa w segmencie pickupów, które do tej pory nie były uznawane jako najbezpieczniejsze pojazdy.”

Zobacz też: Sprzedaż Forda w 2011 roku

W aucie zastosowano stal o wysokiej wytrzymałości. Zastosowanie elementów pochłaniających energię zderzenia w przedniej, bocznej i tylnej części nadwozia pomaga rozproszyć siły uderzenia z dala od kabiny, co zapewnia pasażerom wysoki poziom ochrony. Nadwozie wraz z nową ramą skonstruowano tak, bu chronić podróżnych w przypadku uderzenia z każdej strony.

„W przypadku nowego Forda Ranger przeprowadziliśmy więcej symulacji zderzeniowych, niż przy opracowywaniu  jakiegokolwiek innego modelu naszej firmy. W ten sposób chcieliśmy się upewnić, że wszystkie podzespoły pojazdu odpowiadające za bezpieczeństwo zostały zoptymalizowane - komentował Adam Frost, główny inżynier, Digital Innovation, Ford Asia Pacific and Africa - Przeprowadziliśmy też zakrojone na szeroką skalę testy w rzeczywistych warunkach. Rezultatem naszych starań jest samochód światowej klasy, z którego wszyscy możemy być dumni.”

reklama

Czytaj także

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Ford Ranger fot. Ford
Ford Ranger fot. Ford

Kodeks pracy 2020. Praktyczny komentarz z przykładami129.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

reklama

Prawne ciekawostki

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Paragona

europejski lider w dziedzinie rozwiązań kadrowych w sektorze medycznym

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama