reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Motonews > Wydarzenia > Euro NCAP podnosi wymagania

Euro NCAP podnosi wymagania

Od 2012 roku organizacja Euro NCAP podniesie wymagania, od spełnienia których uzależnione będzie przyznanie noty pięciogwiazdkowej w testach zderzeniowych.

Euro NCAP już w przyszłym roku zmieni kryteria przyznawania 5 gwiazdek w testach zderzeniowych. Będą one bardziej restrykcyjne i jak zapowiada Euro NCAP, od przyszłego roku zdobycie maksymalnej noty pięciogwiazdkowej w testach zderzeniowych uzależnione będzie od zdobycia przez dany model przynajmniej 60% punktów za ochronę pieszych w przypadku potrącenia przez jadący pojazd. Obecnie wymóg ten wynosi 40%.

A co oznacza to dla kierowców? Krok w stronę bezpieczeństwa pieszych kosztem designu aut. Spełnienie wodzy fantazji projektantów jest obecnie coraz trudniejsze ze względu na wymagane od nich dostosowanie sylwetki do wymogów testów zderzeniowych.

Zobacz też: Modele Chevroleta po raz kolejny zostały docenione przez Euro NCAP

W ostatnich testach Euro NCAP na dziesięć przetestowanych aut aż dziewięć zdobyło notę pięciogwiazdkową. Gdyby jednak opisane wyżej zmiany obowiązywały już dziś, wówczas prestiżowa organizacja promująca bezpieczeństwo w ruchu drogowym żadnemu z tych modeli nie mogłaby wystawić maksymalnej oceny.

Zobacz też: Pięć gwiazdek Euro NCAP dla Kii Sportage i Vengi

Wynik najbardziej zbliżony do progu 60% w dziedzinie ochrony pieszych uzyskały modele BMW X3 (53%) VW Golf Cabrio i VW Jetta (56%) a także Chevrolet Aveo (54%).

reklama

Czytaj także

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Od przyszłego roku zdobycie maksymalnej noty pięciogwiazdkowej w testach zderzeniowych uzależnione będzie od zdobycia przez dany model przynajmniej 60% punktów za ochronę pieszych  fot. euro NCAP
Od przyszłego roku zdobycie maksymalnej noty pięciogwiazdkowej w testach zderzeniowych uzależnione będzie od zdobycia przez dany model przynajmniej 60% punktów za ochronę pieszych fot. euro NCAP

Tarcza antykryzysowa – pomoc dla pracodawców poszkodowanych w wyniku pandemii koronawirusa (PDF)29.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

reklama

Prawne ciekawostki

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Marcin Redlicki

Aplikant radcowski w OIRP w Łodzi

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama