| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Motonews > Wydarzenia > Lotos obniża ceny paliw w całym kraju

Lotos obniża ceny paliw w całym kraju

Gdański koncern obniżył ceny paliw na swoich stacjach poniżej „psychologicznej bariery” 5 złotych. Ceny paliw po obniżce to 4,99 zł za litr Pb95 oraz 4,97 zł za litr ON.

Po raz pierwszy od marca detaliczna cena benzyny na firmowych stacjach Lotosu spadła poniżej psychologicznej bariery 5 zł za litr. Na razie dotyczy to mniej więcej co piątej z 6,5 tys. działających w kraju stacji, ale w ślad za nimi swoje stawki powinny obniżyć też inne sieci i prywatni właściciele. Średnie ceny w kraju, liczone przez e-Petrol, trzymały się powyżej 5 zł i wynosiły 5,09 zł za najpopularniejszą etylinę i 5,02 zł za diesel. Lotos wprowadził obniżkę cen detalicznych paliw na swoich stacjach w wysokości 10 gr na litrze benzyny i 7 gr na litrze oleju napędowego. Na wszystkich stacjach koncernu ceny paliw to 4,99 zł za litr benzyny bezołowiowej oraz 4,97 zł za litr oleju napędowego.

Zobacz też: Jak tankować paliwo na stacjach samoobsługowych?

Obniżka cen benzyny i oleju napędowego odpowiednio o 10 i 7 groszy na litrze obowiązuję w całej sieci stacji koncernu włącznie ze stacjami Lotos Optima. Środowa obniżka była już trzecią, na którą największe sieci zdecydowały się w ciągu ostatnich dwóch tygodni.

Zobacz też: Obniż zużycie paliwa w samochodzie

Decyzja o obniżce została podjęta po gruntownej analizie sytuacji na rynku ropy oraz ocenie jej wpływu na działania koncernu. Cena paliwa na stacjach zależna jest bowiem m.in. od czynników makroekonomicznych: kosztu ropy naftowej, kursu złotego do dolara oraz ogólnego stanu gospodarki na świecie. Koncerny nie ukrywają, że ulżenie portfelom kierowców to niejedyny cel obniżek. Krajowe rafinerie produkują znacznie więcej paliwa, niż są w stanie sprzedać. Marek Podstawa, dyrektor wykonawczy ds. sprzedaży detalicznej, przyznaje, że obniżki podyktowane są chęcią pobudzenia słabnącego popytu.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Instytut Transportu Samochodowego

Instytut Transportu Samochodowego prowadzi, koordynuje i popularyzuje badawczo-wdrożeniową działalność naukową w dziedzinie transportu samochodowego. ITS istnieje od 1952 roku i jest najstarszą tego typu jednostką badawczą w Polsce.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »