| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Motonews > Wydarzenia > Bezpieczne wakacje 2011 z Moto.wieszjak.pl

Bezpieczne wakacje 2011 z Moto.wieszjak.pl

Już w najbliższy piątek, 24 czerwca odbędzie się druga edycja akcji „Bezpieczne Wakacje”, która jest kierowana do mieszkańców Podkarpacia, a w szczególności rodzin z dziećmi w wieku szkolnym. Akcja ma na celu promowanie bezpieczeństwa w czasie wakacyjnego wypoczynku i letnich podróży.

Co roku podczas wakacji na polskich drogach, w akwenach wodnych i górach giną dzieci. Statystyki są przerażające. Akcji „Bezpieczne Wakacje”, która w bieżącym roku ma już drugą edycję, ma na celu promowanie bezpieczeństwa w czasie wakacyjnego wypoczynku i letnich podróży.

Pomysłodawcami oraz organizatorami całego przedsięwzięcia są Elżbieta Łukacijewska, poseł do Parlamentu Europejskiego oraz Zbigniew Rynasiewicz Przewodniczący Sejmowej Komisji Infrastruktury.

Należy pokazywać zarówno dzieciom, jak i ich opiekunom, w jaki sposób zachowywać się nad wodą, w górach, na ulicy. Profilaktyka jest najważniejsza. Nasza akcja ma na celu uświadomienie dzieciom, na jakie niebezpieczeństwa mogą być narażone. Dlatego na imprezach organizowanych w ramach akcji „Bezpieczne wakacje” będą policjanci, strażacy i ratownicy – podkreśla Elżbieta Łukacijewska.

Zobacz również serwis: Auto w podróży

Akcję rozpoczyna happening Krośnie 22 czerwca, następnie kolejny duży koncert odbędzie się 24 czerwca w Rzeszowie a finał będzie miał miejsce 27 sierpnia w Leżajsku.

W trakcie wszystkich imprez zostaną rozdane kaski rowerowe dla dzieci ufundowane przez Eurodeputowaną Elżbietę Łukacijewską.

W piątek 24 czerwca na rzeszowskim rynku od godziny 16:00 chętni będą mogli uczestniczyć w prezentacji sprzętu oraz umiejętności służb ratunkowych, które szczególnie mocno w okresie wakacyjnym czuwają nad bezpieczeństwem najmłodszych. Partnerami akcji zostali Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie, Komenda Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie, Inspekcja Transportu Drogowego, Bieszczadzki Odział Straży Granicznej, Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe.

Zobacz również: Verva Street Racing 2011

Dzięki uprzejmości Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego, rzeszowski rynek na chwilę przemieni się w ruchliwą ulicę a wszystko za sprawą Mobilnego Miasteczka Ruchu Drogowego, w skład którego wchodzą ulice oraz znaki symulujące prawdziwą jezdnie. Wszyscy odważni będą mieli niepowtarzalną okazję zdać egzamin na kartę rowerową bądź wygrać kask rowerowy ufundowany przez Elżbietę Łukacjewską, poseł do Parlamentu Europejskiego w ramach akcji "Kask dla malucha".

Ponadto atrakcji w czasie pikniku dostarczą występy artystyczne przygotowane przez Waldemara Wywrockiego oraz wokalistyki Centrum Sztuki Wokalnej. Podobnie jak w poprzednim roku, motocykliści z rzeszowskiego klubu zabiorą wszystkich chętnych na krótką przejażdżkę po mieście.

Na finał imprezy organizatorzy zaplanowali koncert rzeszowskich grup MOCHA oraz LOLA BAND. Gwiazdą wieczoru będzie natomiast zespół KOMBII!

Wortal Moto.wieszjak.pl objął patronat medialny nad akcją „Bezpieczne Wakacje 2011”.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Verum Numerica

Usługi księgowe │Audyt księgowy i podatkowy│ Doradztwo

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »