reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Motonews > Wydarzenia > Rekordowa produkcja opon Continental

Rekordowa produkcja opon Continental


Wzrost sprzedaży w branży motoryzacyjnej pozwolił pobić kolejny rekord produkcji opon Continental. W samym 2011 r. wiodąca fabryka koncernu w Akwizgranie (Niemcy) zamierza dostarczyć 9 milionów nowych opon do samochodów osobowych.

Zakład firmy Continental w Akwizgranie (Niemcy) specjalizuje się w produkcji ogumienia o dużej wytrzymałości, w tym opon samonośnych wykorzystujących technologię run-flat (opony te umożliwiają jazdę przez 160 kilometrów mimo utraty ciśnienia). Przez siedem lat od rozpoczęcia produkcji w fabryce powstało dziesięć milionów opon SSR. Tylko w tym roku wyprodukowanych zostanie około 3 milionów nowych egzemplarzy, które trafią głównie do pojazdów montowanych w zakładach BMW, Forda, Mercedesa, Mini i Volvo.

W ostatnich latach, tutaj w Akwizgranie w coraz większym stopniu specjalizowaliśmy się w produkcji zaawansowanych opon wysokiej jakości zgodnie ze specyfikacjami producentów samochodów – relacjonuje Dirk Weber, kierownik fabryki. Poza produktami wykorzystującymi technologię run-flat, wytwarzamy również wiele opon z segmentu UHP.– dodaje Dirk Weber.

Zobacz również: Volkswagen sprzedaje najwięcej

Zakład w Akwizgranie wytwarza rocznie około 9 milionów opon do samochodów osobowych w szczególności tych o dużej wytrzymałości. Aby zaspokoić wysoki popyt, cała 1500 osobowa załoga fabryki zaangażowana jest w produkcję ogumienia.

Zwiększone zapotrzebowanie na nowe samochody w Europie i USA, korzystnie wpłynęło na wzrost produkcji w naszych zakładach. Tę tendencję obserwujemy również w Polsce. Mimo podwyżek cen spowodowanych zwiększającymi się kosztami surowców, na początku 2011 r. polska branża oponiarska odnotowała wzrost sprzedaży o 18,7%. Tendencja ta sugeruje, że możemy oczekiwać utrzymania popytu na nasze produkty na wysokim poziomie. – powiedział Jerzy Mendala, dyrektor handlowy Continental Opony Polska

Continental w 2010 r. osiągnął sprzedaż na poziomie 26 mld euro. Firma jest wiodącym dostawcą części samochodowych na świecie. Jako dostawca układów hamulcowych, układów napędowych i podwozi oraz ich części, oprzyrządowania, rozwiązań informacyjno-rozrywkowych, opon i elastomerów technicznych, Continental przyczynia się do poprawy bezpieczeństwa na drogach i ochrony środowiska. Continental to również profesjonalny partner w dziedzinie samochodowej sieci komunikacyjnej. Firma zatrudnia obecnie około 155 000 pracowników w 45 krajach.

Zobacz również: Volkswagen sprzedaje najwięcej

Continental to lider na europejskim rynku opon do samochodów osobowych i lekkich ciężarówek. Ponad 30% wszystkich nowych europejskich samochodów opuszcza fabryki na oponach marki Continental. Continental jest także oficjalnym sponsorem Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej w 2014 r. w Brazylii.

reklama

Czytaj także

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Utrata ciśnienia w zwykłej oponie uniemożliwia dalszą jazdę. Fot. Continental
Utrata ciśnienia w zwykłej oponie uniemożliwia dalszą jazdę. Fot. Continental

Opony run-flat umożliwiają jazdę przez 160 kilometrów mimo utraty ciśnienia. Fot. Continental
Opony run-flat umożliwiają jazdę przez 160 kilometrów mimo utraty ciśnienia. Fot. Continental

Fot. Fotolia
Fot. Fotolia

Tarcza antykryzysowa – pomoc dla pracodawców poszkodowanych w wyniku pandemii koronawirusa (PDF)29.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

reklama

Prawne ciekawostki

reklama

Eksperci portalu infor.pl

e-file sp. z o.o.

Producent aplikacji i rozwiązań pomocnych w biznesie oraz w kontaktach z urzędami

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama