| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Motonews > Wydarzenia > Rekordowa produkcja opon Continental

Rekordowa produkcja opon Continental


Wzrost sprzedaży w branży motoryzacyjnej pozwolił pobić kolejny rekord produkcji opon Continental. W samym 2011 r. wiodąca fabryka koncernu w Akwizgranie (Niemcy) zamierza dostarczyć 9 milionów nowych opon do samochodów osobowych.

Zakład firmy Continental w Akwizgranie (Niemcy) specjalizuje się w produkcji ogumienia o dużej wytrzymałości, w tym opon samonośnych wykorzystujących technologię run-flat (opony te umożliwiają jazdę przez 160 kilometrów mimo utraty ciśnienia). Przez siedem lat od rozpoczęcia produkcji w fabryce powstało dziesięć milionów opon SSR. Tylko w tym roku wyprodukowanych zostanie około 3 milionów nowych egzemplarzy, które trafią głównie do pojazdów montowanych w zakładach BMW, Forda, Mercedesa, Mini i Volvo.

W ostatnich latach, tutaj w Akwizgranie w coraz większym stopniu specjalizowaliśmy się w produkcji zaawansowanych opon wysokiej jakości zgodnie ze specyfikacjami producentów samochodów – relacjonuje Dirk Weber, kierownik fabryki. Poza produktami wykorzystującymi technologię run-flat, wytwarzamy również wiele opon z segmentu UHP.– dodaje Dirk Weber.

Zobacz również: Volkswagen sprzedaje najwięcej

Zakład w Akwizgranie wytwarza rocznie około 9 milionów opon do samochodów osobowych w szczególności tych o dużej wytrzymałości. Aby zaspokoić wysoki popyt, cała 1500 osobowa załoga fabryki zaangażowana jest w produkcję ogumienia.

Zwiększone zapotrzebowanie na nowe samochody w Europie i USA, korzystnie wpłynęło na wzrost produkcji w naszych zakładach. Tę tendencję obserwujemy również w Polsce. Mimo podwyżek cen spowodowanych zwiększającymi się kosztami surowców, na początku 2011 r. polska branża oponiarska odnotowała wzrost sprzedaży o 18,7%. Tendencja ta sugeruje, że możemy oczekiwać utrzymania popytu na nasze produkty na wysokim poziomie. – powiedział Jerzy Mendala, dyrektor handlowy Continental Opony Polska

Continental w 2010 r. osiągnął sprzedaż na poziomie 26 mld euro. Firma jest wiodącym dostawcą części samochodowych na świecie. Jako dostawca układów hamulcowych, układów napędowych i podwozi oraz ich części, oprzyrządowania, rozwiązań informacyjno-rozrywkowych, opon i elastomerów technicznych, Continental przyczynia się do poprawy bezpieczeństwa na drogach i ochrony środowiska. Continental to również profesjonalny partner w dziedzinie samochodowej sieci komunikacyjnej. Firma zatrudnia obecnie około 155 000 pracowników w 45 krajach.

Zobacz również: Volkswagen sprzedaje najwięcej

Continental to lider na europejskim rynku opon do samochodów osobowych i lekkich ciężarówek. Ponad 30% wszystkich nowych europejskich samochodów opuszcza fabryki na oponach marki Continental. Continental jest także oficjalnym sponsorem Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej w 2014 r. w Brazylii.

Czytaj także

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Utrata ciśnienia w zwykłej oponie uniemożliwia dalszą jazdę. Fot. Continental
Utrata ciśnienia w zwykłej oponie uniemożliwia dalszą jazdę. Fot. Continental

Opony run-flat umożliwiają jazdę przez 160 kilometrów mimo utraty ciśnienia. Fot. Continental
Opony run-flat umożliwiają jazdę przez 160 kilometrów mimo utraty ciśnienia. Fot. Continental

Fot. Fotolia
Fot. Fotolia

VAT 2020. Komentarz199.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

APRIL Polska Service sp. z o.o.

Multiagencja ubezpieczeniowa

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »