| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Motonews > Wydarzenia > Manhattan przyszłości według Audi

Manhattan przyszłości według Audi

W ramach projektu „Audi Urban Future: Project New York” zaprezentowano wizje przyszłości dla Manhattanu w 2030 roku, przygotowane przez pięciu nowojorskich architektów.

Projekt jest częścią wydarzenia „Festival of Ideas for the New City” organizowanego przez nowojorskie New Museum w terminie 4 - 8 maja. Partnerem imprezy jest Audi Urban Future Initiative - zespół, który we współpracy z pięcioma rozwijającymi się pracowniami architektonicznymi stworzył model w skali 1:1200. Przedstawiono na nim pięć dzielnic Manhattanu w taki sposób, w jaki mogą się one prezentować 2030 roku. Architekci uwzględnili różnorodne idee dotyczące organizacji miasta, transportu i ekologii.

Zobacz też: Nowy Jork - nowe taksówki

Wzorzec stanowiły prace zaprezentowane w ramach projektu Audi Urban Future Award 2010. Było to pięć całkowicie odmiennych wizji indywidualnej mobilności w mieście przygotowanych przez biura architektoniczne z Pekinu, Londynu, Barcelony, Kopenhagi i Berlina.

Z jednej strony pomysł stworzenia rozpiętych między domami sieci pokrytych zielenią i przekształcenia odzyskanych przestrzeni w pola uprawne, z drugiej strony idea miasta jako żyjącego organizmu sterowanego na podstawie kalkulacji komputerowych. Do tego wizja ulic pokrytych "inteligentną", cyfrową nawierzchnią organizującą współpracę między poszczególnymi środkami komunikacji oraz chęć stworzenia lokalnych społeczności tworzących miasta wewnątrz miasta - tak różnorodne i fantazyjne pomysły musiały zostać połączone, by stworzyć jeden spójny model organizacji miejskiej przestrzeni życia i społeczności w 2030 roku.

Zobacz też: Genewa 2011: ekologiczne auta

Czytaj także

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Projekt przygotowany we współpracy z Audi Urban Future Initiative pokazuje pomysły na przyszłość Nowego Jorku
Projekt przygotowany we współpracy z Audi Urban Future Initiative pokazuje pomysły na przyszłość Nowego Jorku

Wizja przygotowana została przez architektó z pięciu pracowni
Wizja przygotowana została przez architektó z pięciu pracowni

PIT 2020. Komentarz199.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

POLAUDIT Sp. z o. o.

Podatki, rachunkowość, audyt

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »