| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Motonews > Wydarzenia > Saab odbija się od dna... znowu

Saab odbija się od dna... znowu

Spyker Cars N.V. i Saab Automobile AB podpisały porozumienie z Hawtai Motor Group Company Limited. Zabezpiecza to przyszłość finansową Saaba, tylko na jak długo?

Gwarantuje ono średnioterminowe środki finansowe oraz objęcie akcji o łącznej wartości 150 mln euro. Zawiera się w nim również sojusz strategiczny, który określa zakres  produkcji, wymiany technologi i logistycznezorganizowanie dystrybucji w Chinach, bo wejscie na ten właśnie rynekmotoryzacyjny jest celem Saaba. 

120 mln euro to wartość 24,6 mln akcji, jakie przejmie Spyker od Hawtai. Jednocześniesporządzona zostanie umowa, stanowiąca o pożyczce zamiennej na akcje wartości30 mln euro. Pożyczka jest udzielona na 6 miesięcy, a jej oprocentowanie wskali roku to 7%. Cena jednej akcji to 4,88 euro.

Zobacz też: Saab 900 II generacji 

Na korzyść Saaba jest ustanowiona możliwość uzgodnieniatreści podpisywanych dokumentów. Wszystkie ustalenia muszą być zgodne z określonymiwarunkami, wymagają również uzyskania zgody od konkretnych instytucji, czyli EuropejskiegoBanku Inwestycyjnego, Szwedzkiej Agencji Długu Publicznego oraz chińskichagencji rządowych. 

Zobacz też: Silniki BMW trafią do Saaba? 

Przewodniczący rady nadzorczej Saab Automobile, Victor Muller,ma nadzieję na konsekwentną realizację planów firmy, zaistnienie na rynkuchińskim i budowanie produktywnej relacji z potężnym chińskim przedsiębiorstwem Hawtai. WiceprezesHawtai, Richard Zhang, również cieszy sięze współpracy ze szwedzkim koncernem, widząc w niej świetlaną przyszłość zarównodla Saab Automobile, jak i dla własnej firmy motoryzacyjnej. Hawtai Motor GroupCompany Limited, z siedzibą w Pekinie, planuje zwiększyć swoją zdolnośćprodukcyjną do 1 miliona pojazdów, 1 miliona automatycznych skrzyni biegów oraz 1miliona silników.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Mariański Group

Profesjonalizm & Pasja

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »