| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Motonews > Wydarzenia > 18 października odbędzie się protest taksówkarzy w Warszawie

18 października odbędzie się protest taksówkarzy w Warszawie

Taksówkarze twierdzą, że prace nad nowelizacją o transporcie drogowym postępują zbyt wolno, dlatego na 18 października zaplanowani strajk w Warszawie.

Warszawski strajk taksówkarzy odbędzie się 18 października - rozpocznie o godzinie 12:00, a ma się zakończyć przed popołudniowymi korkami. Taksówkarze ruszą spod Cmentarza Północnego, a trasa będzie przebiegać obok komend policji i urzędów, które powinny ścigać nielegalnych przewoźników. Co ciekawe, policja nie wydała zgody na strajk taksówkarzy, dlatego protest przyjmie niecodzienną formę.

Jak będzie przebiegać strajk taksówkarzy?

Taksówkarze zapowiadają, że będą bardzo skrupulatnie respektować przepisy ruchu drogowego. To założenia organizatorów:

"Jedziemy zgodnie z przepisami ruchu drogowego, więc zatrzymujemy się na każdym skrzyżowaniu, ustępujemy pierwszeństwa itp. Efekt tego będzie taki, że przejazd kolumny przez skrzyżowanie zajmie 10 razy więcej czasu, niż przy asyście policji. Ale za to będzie bezpieczniejszy )wg policji). Naszym zdaniem ta decyzja Komendy Stołecznej Policji powoduje większe zagrożenie, ale my się na bezpieczeństwie nie znamy. Wszystkich Warszawiaków przepraszamy za utrudnienia na drogach."

Przejazd taksówkarzy ma zakończyć się w okolicach godziny 15:00.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Patentowa "LECH"

.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »