reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Motonews > Wydarzenia > Ruszyła policyjna akcja "Bezpieczna droga do szkoły"

Ruszyła policyjna akcja "Bezpieczna droga do szkoły"

Skończyły się wakacje, a to oznacza, że tysiące polskich dzieci wróciło do szkół. Kierowcy powinni znów pamiętać o zwalnianiu i zachowaniu szczególnej ostrożności w okolicach szkół, dlatego ruszyła policyjna akcja "Bezpieczna droga do szkoły".

Źródło: Policja

3 września ruszyła policyjna akcja "Bezpieczna droga do szkoły", która ma za zadanie przypomnieć kierowcom przejeżdżającym w okolicach szkół o konieczności zachowania ostrożności i unikania wszelkich działań, które mogłyby spowodować zagrożenie na drogach. Warto mieć na uwadze, że po wakacjach dzieci często są rozproszone i nie zawsze przestrzegają zasad ruchu drogowego.

Akcja „Bezpieczna droga do szkoły” jest skierowana nie tylko do kierowców, ale także do samych dzieci. Policjanci będą zapraszani na spotkania z rodzicami oraz na lekcje wychowania komunikacyjnego z dziećmi. Zajęcia z policjantami są dla dzieci dużą atrakcją, co zachęca je do poznawania zasad ruchu drogowego. Ponadto funkcjonariusze będą mogli wskazać dzieciom niebezpieczne miejsca w okolicy szkoły, by mogły zadbać o swoje bezpieczeństwo.

Rodzice dzieci powinni pamiętać o przewożeniu dzieci w fotelikach ochronnych lub specjalnych siedziskach oraz o wyposażeniu dziecka w elementy odblaskowe, zwiększające jego widoczność po zmroku. Warto również pamiętać, że dziecko pod szkołą należy wysadzać z samochodu od strony chodnika lub pobocza, a nie od strony jezdni.

Nie każdy pierwszoklasista może być samodzielnym uczestnikiem ruchu drogowego! Zgodnie z art. 43 ustawy "Prawo o ruchu drogowym", dziecko do 7 roku życia może korzystać z drogi tylko pod opieką osoby co najmniej 10-letniej (nie dotyczy to strefy zamieszkania i drogi przeznaczonej wyłącznie dla pieszych).

reklama

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

reklama

Prawne ciekawostki

reklama

Eksperci portalu infor.pl

SMM Legal

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

reklama
reklama
reklama