| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Motonews > Wydarzenia > Ruszyła policyjna akcja "Bezpieczna droga do szkoły"

Ruszyła policyjna akcja "Bezpieczna droga do szkoły"

Skończyły się wakacje, a to oznacza, że tysiące polskich dzieci wróciło do szkół. Kierowcy powinni znów pamiętać o zwalnianiu i zachowaniu szczególnej ostrożności w okolicach szkół, dlatego ruszyła policyjna akcja "Bezpieczna droga do szkoły".

Źródło: Policja

3 września ruszyła policyjna akcja "Bezpieczna droga do szkoły", która ma za zadanie przypomnieć kierowcom przejeżdżającym w okolicach szkół o konieczności zachowania ostrożności i unikania wszelkich działań, które mogłyby spowodować zagrożenie na drogach. Warto mieć na uwadze, że po wakacjach dzieci często są rozproszone i nie zawsze przestrzegają zasad ruchu drogowego.

Akcja „Bezpieczna droga do szkoły” jest skierowana nie tylko do kierowców, ale także do samych dzieci. Policjanci będą zapraszani na spotkania z rodzicami oraz na lekcje wychowania komunikacyjnego z dziećmi. Zajęcia z policjantami są dla dzieci dużą atrakcją, co zachęca je do poznawania zasad ruchu drogowego. Ponadto funkcjonariusze będą mogli wskazać dzieciom niebezpieczne miejsca w okolicy szkoły, by mogły zadbać o swoje bezpieczeństwo.

Rodzice dzieci powinni pamiętać o przewożeniu dzieci w fotelikach ochronnych lub specjalnych siedziskach oraz o wyposażeniu dziecka w elementy odblaskowe, zwiększające jego widoczność po zmroku. Warto również pamiętać, że dziecko pod szkołą należy wysadzać z samochodu od strony chodnika lub pobocza, a nie od strony jezdni.

Nie każdy pierwszoklasista może być samodzielnym uczestnikiem ruchu drogowego! Zgodnie z art. 43 ustawy "Prawo o ruchu drogowym", dziecko do 7 roku życia może korzystać z drogi tylko pod opieką osoby co najmniej 10-letniej (nie dotyczy to strefy zamieszkania i drogi przeznaczonej wyłącznie dla pieszych).

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Michał Sroczyński

Doradca podatkowy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »