reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Motonews > Wydarzenia > Kaskadowe pomiary prędkości - policyjna broń na piratów drogowych

Kaskadowe pomiary prędkości - policyjna broń na piratów drogowych

Jazda z nadmierną prędkością to wciąż jeden z głównych grzechów polskich kierowców. Warto zdjąć nogę z gazu nie tylko ze względu na swoje bezpieczeństwo, ale także z powodu kaskadowych pomiarów prędkości, które dziś odbywają się w całej Polsce.

Czym są kaskadowe pomiary prędkości? To kontrole prowadzone są na tej samej drodze, w tym samym czasie, ale w różnych miejscach przez patrole ustawione kolejno po sobie na określonym, często krótkim, odcinku drogi. Takie rozstawienie policjantów ma za zadanie wyłapanie kierowców, którzy od razu po minięciu patrolu ponownie przekraczają dozwoloną prędkość.

Jak przypominają policjanci, przekraczanie dozwolonych limitów prędkości, zwłaszcza w obszarze zabudowanym, jest głównym zagrożeniem dla bezpieczeństwa ruchu drogowego. W gąszczu znaków, informacji i innych uczestników dróg łatwiej o popełnienie błędu lub przeoczenie ważnego komunikatu. Bezpieczna prędkość to prędkość dostosowana do warunków panujących na drogach (tj. natężenia ruchu, obowiązujących limitów prędkości, pogody i stanu nawierzchni) oraz własnych umiejętności. Należy również pamiętać o utrzymywaniu odpowiedniej odległości od poprzedzającego pojazdu, by w razie konieczności nagłego hamowania mieć miejsce na bezpieczne wytracenie prędkości.

Policja szczególnie apeluje do tzw. „młodych kierowców” w wieku 18-24 lata, którzy wyróżniają się skłonnością do brawury i ryzyka. Tragiczne zdarzenia w ruchu drogowym z ich udziałem nasilają się w wakacje, a w ostatnim czasie policja każdego dnia odnotowuje wypadki, których byli sprawcami.

reklama

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

reklama

Prawne ciekawostki

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Krzysztof Jan Majczyk

Ekonomista, prawnik, doradca podatkowy, publicysta

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama