reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Motonews > Rynek > Akcja serwisowa Infiniti - w samochodach tej marki może dojść do wystrzelenia poduszki powietrznej

Akcja serwisowa Infiniti - w samochodach tej marki może dojść do wystrzelenia poduszki powietrznej

Kolejny producent aut ogłosił akcję serwisową - tym razem jest to Infiniti. W autach tego producenta może dojść do wystrzelenia poduszki powietrznej.

Źródło: Infiniti

Firma IP Sp. z o.o. zajmująca się sprzedażą samochodów marki Infiniti na rynku polskim powiadomiła Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów o problemach mogących wystąpić w pojazdach japońskiej marki. W Infiniti Q30/QX30 (H15), wyprodukowanych od początku produkcji do 19.07.2017 r. w Wielkiej Brytanii, wskutek wadliwej konstrukcji jedynym połączeniem elektrycznym kolumny kierownicy z masą jest sprężyna zegarowa (kabel spiralny). W przypadku uszkodzenia tego elementu podświetlona zostanie lampka ostrzegawcza poduszki powietrznej. Jeśli użytkownik zignoruje ostrzeżenie i będzie kontynuować jazdę przez dłuższy czas, na kierownicy mogą zgromadzić się ładunki elektrostatyczne, które w wyjątkowych sytuacjach mogą ulec wyładowaniu poprzez obwód elektryczny poduszki powietrznej kierowcy, co może spowodować jej wystrzelenie. Na rynku polskim akcja serwisowa obejmuje 482 auta, a numery VIN wadliwych pojazdów znajduje się tutaj: Lista numerów VIN.

Właściciele samochodów zostaną poinformowani o akcji serwisowej listownie oraz podczas wizyt w autoryzowanych serwisach. Naprawa będzie zrealizowana nieodpłatnie.

Informacji związanych z kampanią udziela IP Sp. z o.o. Sp. k. (adres: ul. Rzemieślnicza 26, 30 - 403 Kraków; tel. 22 510 00 07).

Źródło: UOKiK

reklama

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

reklama

Prawne ciekawostki

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Andrzej Kik

Dyrektor ds. maszyn i urządzeń w Aureus

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama