reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Motonews > Rynek > Najtańsze polisy OC, AC, NNW - październik 2016

Najtańsze polisy OC, AC, NNW - październik 2016

Ceny polis komunikacyjnych w ostatnich miesiącach wyraźnie poszybowały w górę. Właśnie dlatego warto analizować rynek ubezpieczeń, aby znaleźć najtańszą polisę dla siebie. Które firmy oferowały najtańsze ubezpieczenia komunikacyjne w październiku 2016?

Rynek polis komunikacyjnych

Październikowy ranking polis OC/AC to już dwudzieste drugie takie badanie od początku 2015 roku. Pomiędzy 1 i 31 października br. porównywarka OC/AC Ubea znów zbierała anonimowe wyniki z prawie 200 000 kalkulacji internautów. Na podstawie tych danych powstał ranking, który wyróżnia się największą próbą statystyczną w Polsce. Na uwagę zasługuje również niezmienna metodologia rankingu. W październiku 2016 roku, firmy ubezpieczeniowe znów mogły uzyskać od 0,00 punktów do 5,00 punktów (skala ocen dla każdej kategorii). Najniższy wynik oznacza, że dany ubezpieczyciel we wszystkich pojedynczych porównaniach uplasował się na ostatniej pozycji. „Firma z najwyższą liczbą punktów (5,00 pkt.), musiałaby zająć pierwsze miejsce w każdej kalkulacji wykonanej przez internautów” - wyjaśnia Paweł Kuczyński, prezes porównywarki ubezpieczeń Ubea.

Zobacz też: Dlaczego polisy OC wciąż drożeją?

W dotychczasowych dwudziestu dwóch analizach porównywarki Ubea, żadna z firm ubezpieczeniowych jeszcze nie otrzymała skrajnej oceny (tzn. 0,00 punktów lub 5,00 punktów). Pomiędzy 1 oraz 31 października 2016 roku, zwycięscy ubezpieczyciele uzyskali następujące wyniki:

  • AXA Ubezpieczenia - 3,94 pkt. w rankingu polis OC
  • AXA Ubezpieczenia - 4,28 pkt. w rankingu pakietów OC + NNW
  • Link4 - 4,45 pkt. w rankingu pakietów OC + AC
  • Link4 - 4,33 pkt. w rankingu pakietów OC + AC + NNW

Zobacz też: Czy można dostać odszkodowanie za nieodśnieżoną drogę?

Po zestawieniu wyników z września i października 2016 roku okazuje się, że rankingowi liderzy pewnie utrzymali swoje pozycje. Tak samo jak we wrześniu, firma AXA Ubezpieczenia wygrała zestawienia dotyczące polis OC i pakietów OC + NNW. Marka Link4 pozostała natomiast rankingowym liderem w kategoriach OC + AC i OC + AC + NNW. Podobnie jak miesiąc wcześniej, wysoko uplasowały się też firmy/marki You Can Drive oraz Liberty Ubezpieczenia. Na uwagę zasługuje również poprawa wyników odnotowanych przez firmę Aviva. „Natomiast jeżeli chodzi o najniższe pozycje, to we wszystkich zestawieniach zajęła je powracająca do rankingu UNIQA” - informuje Andrzej Prajsnar, ekspert porównywarki ubezpieczeniowej Ubea. 

Brak sporych zmian w klasyfikacji rankingowej, może u niektórych kierowców wzbudzać przypuszczenie, że podwyżki składek OC na razie się zatrzymały. Niestety takie nadzieje wciąż są płonne. Wyniki rynku komunikacyjnego po pierwszej połowie 2016 r. wskazują, że podwyżki kosztu obowiązkowych polis dla kierowców, będą jeszcze trwały po nowym roku. Zgodnie z danymi Polskiej Izby Ubezpieczeń, strata techniczna z polis OC po pierwszej połowie br. wyniosła aż 607 mln zł. To oznacza pogłębienie się technicznej straty o 86% w stosunku do analogicznego okresu 2015 r. Warto odnotować, że ubezpieczyciele osiągnęli gorszy wynik finansowy pomimo znacznego wzrostu składki zebranej od kierowców. Problemem nadal jest przyrost wartości odszkodowań (również tych orzekanych przez sądy). „Powodów do optymizmu w kwestii składek nie przysparza fakt, że do końca 2016 roku ubezpieczyciele muszą wdrożyć zalecenia KNF-u dotyczące likwidacji szkód osobowych” - podsumowuje Paweł Kuczyński, prezes porównywarki ubezpieczeń Ubea.

Źródło: materiały prasowe Ubea.pl

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

reklama

Prawne ciekawostki

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Veeam Software

Veeam to globalny lider w zakresie inteligentnego zarządzania danymi.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama