reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Motonews > Rynek > PKN Orlen sprzedał społkę spedycyjną Orlen Transport

PKN Orlen sprzedał społkę spedycyjną Orlen Transport

Spółka spedycyjna Orlen Transport należąca do PKN Orlen została sprzedana spółce TP, podmiotowi zależnemu od Trans Polonia. Wartość sprzedanych aktywów wyniosła 84,5 mln zł.

Od połowy grudnia szefem płockiego koncernu jest Wojciech Jasiński, b. poseł PiS i b. minister skarbu państwa, który zastąpił w spółce Jacka Krawca.

Orlen Transport z siedzibą w Płocku to podmiot usług transportu drogowego: benzyny, JET, oleju napędowego oraz LPG, który na terenie Polski posiada 23 bazy i 223 zestawy autocystern przystosowane do przewozu towarów niebezpiecznych. Spółka zatrudnia 582 pracowników, w tym 485 kierowców. Jej przychody w 2015 r. wyniosły 128,7 mln zł, EBITDA 21,2 mln zł, a zysk netto 14,9 mln zł.

PKN Orlen przypomniał, że grupa kapitałowa Trans Polonia działa w segmencie transportu i logistyki płynnych surowców chemicznych, kooperując z ponad 100 podmiotami z całej Europy. Specjalizuje się transporcie drogowym, kolejowym i morskim, a także intermodalnym. Flota Trans Polonii składa się z 200 nowoczesnych pojazdów specjalistycznych, przystosowanych do transportu różnych grup płynnych chemikaliów. Grupa ma przedstawicielstwa zagraniczne w Holandii, Francji i Hiszpanii, uzyskując ok. 50 proc. przychodów z eksportu usług. Od 2008 r. spółka Trans Polonia notowana jest na GPW.

reklama

Czytaj także

Data publikacji:

Autor:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

orlen fot. orlen
orlen fot. orlen

Uprawnienia rodziców w pracy. Poradnik pracodawcy59.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

reklama

Prawne ciekawostki

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Eksperci Lafarge

Światowy lider w produkcji materiałów budowlanych

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama