| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Motonews > Rynek > Dacia Duster 4x2 - uwaga na tylne amortyzatory!

Dacia Duster 4x2 - uwaga na tylne amortyzatory!

Użytkownicy Dacii Duster 4x2 wyprodukowanych w 2014 r. mogą zostać wezwani na akcję serwisową. Okazuje się, że w 722 egzemplarzach zarejestrowanych w Polsce, zachodzi ryzyko wypadnięcia sprężyny lub sprężyn zawieszenia tylnego.

Dacie Duster 4x2 - uwaga na tylne amortyzatory!

Przedsiębiorca RENAULT POLSKA Sp. z o.o. powiadomił Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, że niektóre samochody marki DACIA DUSTER 4x2, wyprodukowane od 13 marca do 2 czerwca 2014 r w fabryce w Pitesti (Rumunia), mogą stwarzać zagrożenie dla użytkowników.

Poinformowano, że w ww. modelach w wyniku zmiany parametrów sprężyn zawieszenia na etapie produkcji u dostawcy może dojść do wypadnięcia sprężyny lub sprężyn zawieszenia tylnego przy pokonywaniu przeszkody na drodze. Wiąże się to z ryzykiem zmiany zachowania się pojazdu w czasie jazdy, wystąpienia hałasu i pozostawienia sprężyny na drodze.

Zobacz też: Test Dacia Sandero 0.9 TCe 2016

Na rynku polskim kampanią naprawczą objęte są 722 pojazdy.

W związku z zaistniałą sytuacją w pojazdach zostaną wymienione sprężyny zawieszenia tylnego wraz z ich dolnymi gniazdami osadczymi. Przedsiębiorca powiadomi listownie właścicieli samochodów objętych akcją o konieczności skontaktowania się z autoryzowaną stacją obsługi.

Informacji związanych z kampanią serwisową udziela RENAULT POLSKA Sp. z o.o. (adres: ul. Marynarska 13, 02-674 Warszawa; tel.: 800 900 804).

Zobacz też: Test Dacia Logan 0.9 TCe: optymalna konfiguracja

Źródło: UOKiK

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Monika Brzostowska

Konsultant podatkowy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »