| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Motonews > Rynek > W 2016 r. Lotos powiększy sieć stacji paliw

W 2016 r. Lotos powiększy sieć stacji paliw

W 2016 r. Lotos Paliwa planuje by sieć stacji paliw rozsianych po Polsce przekroczyła liczbę 500. Firma planuje także rozszerzenie oferty gastronomicznej.

Lotos Paliwa planuje w 2016 roku przekroczyć liczbę 500 stacji - poinformowała spółka w komunikacie.

Pod koniec 2015 roku w sieci Lotos działało 476 stacji, o 35 obiektów więcej niż rok wcześniej.

Zobacz też: Jak długo ważny jest egzamin teoretyczny na prawo jazdy?

"W 2016 roku planujemy przekroczyć liczbę 500 stacji, ale warto zaznaczyć, że powoli zbliżamy się do optymalnego poziomu nasycenia naszej sieci" – poinformował cytowany w raporcie Jan Michalak, dyrektor ds. infrastruktury i rozwoju Lotos Paliwa.

Obecnie w sieci Lotos cztery na dziesięć stacji to obiekty segmentu ekonomicznego, pozostałe to stacje premium. Takie same proporcje są w podziale na stacje franczyzowe i własne.

Zobacz też: Prawo Jazdy 2017 r. - wszystkie zmiany

W 2015 r. Lotos otworzył osiemnaste Miejsce Obsługi Podróżnych. Plany na 2016 rok zakładają kolejne dwa uruchomienia MOP-ów.

"Spółka będzie przyglądać się planom zagospodarowania kolejnych MOP-ów przez GDDKiA i nie wyklucza udziału w dalszych postępowaniach przetargowych" - napisano w komunikacie.

Poza stabilnym rozwojem sieci gdański koncern będzie kładł coraz większy nacisk na poprawę jakości obsługi i wzrost efektywności sprzedaży.

"W Nowym Roku będziemy kontynuować standaryzację sklepów oraz rozwijać ofertę gastronomiczną. Planujemy również intensywny rozwój kategorii towarów sklepowych oraz usług na stacjach" - poinformował cytowany w raporcie Krzysztof Strzelecki, dyrektor ds. handlu detalicznego. (PAP)

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Mariusz Stelmaszczyk

Adwokat

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »