| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Motonews > Rynek > Trend wzrostowy sprzedaży aut dostawczych utrzyma się

Trend wzrostowy sprzedaży aut dostawczych utrzyma się

Dobre perspektywy na rozwój i poprawę gospodarki powodują, że firmy nadal będą chętnie nabywać pojazdy dostawcze do realizacji swych zadań.

Sprzedaż pojazdów dostawczych będzie rosła tak jak rosnąć będzie gospodarka kraju

Polska jest jednym z najszybciej rozwijających się rynków, jeżeli chodzi o sprzedaż samochodów ciężarowych. Rynek ten rozwija się w szybkim tempie. W 2015 roku sprzedano prawie 42 tys. pojazdów dostawczych i 2,5 tys. samochodów ciężarowych. Kupują je głównie przedsiębiorcy.

W samym październiku bieżącego roku sprzedano prawie 5 tys. samochodów dostawczych i 2,5 tys. samochodów ciężarowych do przewożenia towarów. Ten bardzo dobry wynik oznacza, że polscy przedsiębiorcy z dużym optymizmem podchodzą do przyszłości i liczą na rozwój gospodarki. Poszukują zatem takich samochodów, które będą im służyć przez wiele lat. Wszystko też wskazuje, że sprzedaż tego rodzaju pojazdów wciąż będzie rosła.

Zobacz też: Sprzedaż aut dla 14-latków rośnie w Polsce o 100% rocznie!

- Spodziewam się, że w najbliższych miesiącach, a może nawet latach, ten trend się utrzyma, ponieważ tak wynika z naszych obserwacji. Jest to bardzo pozytywny znak. Gospodarka się rozwija i mam nadzieję, że zawirowania dotyczące wyboru nowego rządu i nowej sytuacji politycznej nie przełożą się na gospodarkę i przedsiębiorcy dalej chętnie będą kupować pojazdy, które są niezbędne w pracy, mówi Jakub Faryś, prezes Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego.  

Dla przedsiębiorców duże znaczenie ma trwałość pojazdu, ma im bowiem służyć przed długie lata. Jednocześnie jego wysoka jakość pozwoli zaoszczędzić koszty na ewentualne naprawy. Ważny jest także komfort i bezpieczeństwo kierowcy, od którego zależy dostawa towarów na czas.

- Klienci, którzy kupują samochody dostawcze to przeważnie osoby reprezentujące małe i średnie firmy. Zależy im na kupnie pojazdów o bardzo wysokiej jakości i trwałości, relatywnie niedrogich w serwisowaniu. Chcą, aby zapewniały im możliwość eksploatacji przez długie lata i jednocześnie były komfortowe, informuje Bartosz Mikołajczak, kierownik sprzedaży warszawskiego salonu VW Chylińscy.

Przedsiębiorcy najchętniej kupują duże pojazdy dostawcze, nieco mniejszą popularnością cieszą się mniejsze samochody. W odróżnieniu od innych krajów europejskich mogą one wjeżdżać do małych miast. Samochody produkowane w polskich fabrykach częściej jeżdżą po Europie. Jest szansa, że za parę lat ta sytuacja się odwróci.

- Wciąż jeszcze niewiele pojazdów produkowanych w Polsce trafia na drogi krajowe. Chcielibyśmy, żeby było ich zdecydowanie więcej. Ponad 95 proc. samochodów dostawczych i osobowych wyprodukowanych w naszym kraju jest dostarczana za granicę. Oczywiście mamy nadzieję, że ta tendencja się zmieni, dodaje Faryś.

Powszechnie panuje opinia, że sprzedaż samochodów jest pewnego rodzaju odzwierciedleniem stanu  gospodarki. Optymistyczne wyniki wskazują jednoznacznie, że rynek się dynamicznie rozwija, 2015 rok zostanie zakończony doskonałym rezultatem, a nowy przyniesie kolejny wzrost sprzedaży. Popyt na samochody dostawcze oznacza dobrą koniunkturę, przychód, ale i szansę zatrudnienia dla nowych pracowników miedzy innymi przez zakłady je produkujące.

Źródło: materiały prasowe MondaNews

Czytaj także

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Systim

Księgowość przez Internet – online

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK