reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Motonews > Rynek > Ursus przewiduje w 2016 roku jeszcze większy zysk niż w 2014 roku

Ursus przewiduje w 2016 roku jeszcze większy zysk niż w 2014 roku

Producent ciągników URSUS przewiduje, że w 2016 roku firma osiągnie jeszcze większy zysk niż w 2014 roku, który był dla marki przełomowym. Na czym opierają się założenia producenta?

Rośnie sprzedaż ciągników Ursus na świecie

Ursus liczy, że przychody spółki w przyszłym roku będą wyższe niż w roku 2014. Liczba nowo zarejestrowanych ciągników w kraju na koniec bieżącego roku może wynieść ok. 400 sztuk, a w kolejnym roku dwa razy więcej - poinformował dziennikarzy Karol Zarajczyk, prezes Ursusa.

Prezes poinformował podczas konferencji, że przychody spółki na rynku krajowym w przyszłym roku mogą wynieść 300 mln zł. Jak szacuje, przychody ogółem powinny być wyższe niż te z 2014 roku.

"Ursus ma podpisane obecnie kontrakty zagraniczne na wartość 85 mln dolarów, co oznacza, że w 2016 roku będziemy mieli wyższe przychody niż w roku 2014" - powiedział dziennikarzom Karol Zarajczyk, prezes Ursusa.

"Mówimy też o przychodach z rynku krajowego, gdzie mamy nową perspektywę unijną, jesteśmy po wyborach. Oczywiście jakiś przejściowy etap +flauty+ nastąpi, ale liczymy, że druga połowa roku przyniesie wzmożoną sprzedaż na rynku krajowym" - dodał.

W 2014 r. grupa Ursus wypracowała 13,8 mln zł zysku netto wobec 22,4 mln zł straty rok wcześniej. Przychody wzrosły w 2014 r. do 236,2 mln zł ze 168 mln zł rok wcześniej. W pierwszej połowie 2015 roku Ursus zwiększył przychody do 175 mln zł z 66,8 mln zł rok wcześniej, a zysk netto wzrósł do 6,8 mln zł z 0,2 mln zł w takim samym okresie 2014 roku.

"W przyszłym tygodniu bierzemy udział w największej na świecie wystawie w Hannoverze, gdzie liczymy na nawiązanie nowych kontaktów, które pomogą nam rozwinąć skrzydła na nowych rynkach, niekoniecznie na bazie kredytów międzyrządowych, ale na zasadach normalnego handlu" - powiedział Zarajczyk.

Spółka szacuje, że liczba nowo zarejestrowanych ciągników na koniec 2015 roku może wynieść 400 sztuk.

"Z kolei, jeśli chodzi o kolejny rok, to wszystko zależy od dynamiki dystrybucji dopłat unijnych. Jeśli pojawią się one w pierwszym lub drugim kwartale, to nic nie stoi na przeszkodzie, żeby podwoić na rynku krajowym ten wynik. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby powtórzyć wynik z 2012 roku, czyli około 700 sztuk" - powiedział prezes.

Na początku października walne zgromadzenie Ursusa podjęło uchwałę o podwyższeniu kapitału zakładowego spółki w drodze emisji prywatnej 4,1 mln akcji serii P bez prawa poboru. Cena emisyjna akcji serii P, Q i R została ustalona na 2,50 zł.

Podano wówczas, że kapitał pozyskany z emisji akcji ma pozwolić spółce na rozwój oraz inwestycje w opracowywanie nowych wyrobów, a także na zmianę struktury zobowiązań. Nowo pozyskany kapitał będzie stanowił również dodatkowe źródło finansowania realizacji bieżących i przyszłych kontraktów zagranicznych.

Prezes poinformował na poniedziałkowej konferencji, że środki z emisji w kwocie około 22 mln zł zostaną przeznaczone głównie na ekspansję na rynkach zagranicznych oraz na rozwój działalności związanej z autobusami elektrycznymi.

Źródło: materiały prasowe PAP

reklama

Czytaj także

Źródło:

INFOR

Tagi

Ursus

Zdjęcia

Traktor Ursus 2015
Traktor Ursus 2015

Zatrudnianie i zwalnianie pracowników. Obowiązki pracodawców59.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

reklama

Prawne ciekawostki

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Katarzyna Richter

międzynarodowy specjalista z obszaru HR i komunikacji międzykulturowej z ponad z 10-letnim stażem

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama