reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Motonews > Rynek > Bezdotykowe karty paliwowe z chipem

Bezdotykowe karty paliwowe z chipem

Jeden z dystrybutorów paliw wprowadził do oferty skierowanej do firm zajmujących się transportem, bezdotykowe karty z chipem. Maja m.in. zwiększyć bezpieczeństwo tankowania.

Bezdotykowe karty paliwowe

International Diesel Services (IDS) jako pierwszy dystrybutor paliw wprowadza bezdotykowe karty paliwowe z chipem dla swoich Klientów w sektorze transportu. Nowe bezdotykowe karty paliwowe zapewnią wyższy poziom bezpieczeństwa i kontroli podczas płacenia za tankowanie.

Nowa karta paliwowa IDS jest bezdotykową kartą wyposażoną w chip RFID oraz osobisty kod PIN. Nie musi ona być przepuszczana przez terminal płatniczy, dzięki czemu będzie można zagwarantować Klientom bezpieczeństwo i szybkość transakcji na najwyższym poziomie. Dzięki tej karcie IDS umacnia swoją pozycję na rynku jako dostawca najbezpieczniejszych rozwiązań paliwowych dla sektora profesjonalnego.

IDS dysponuje już bezpiecznymi stacjami paliwowymi z centralnym systemem autoryzacji online przy każdej transakcji, zespołem bezpieczeństwa, który codziennie monitoruje wszystkie transakcje oraz całodobowym Działem Obsługi Klienta, który może np. zablokować kartę kierowcy w przypadku kradzieży. Ponadto Klienci IDS, mogą zarządzać swoją kartą poprzez stronę internetową i np. zablokować ją lub ustawiać maksymalne ilości tankowanego paliwa.

Bezdotykowe karty wyposażone są w najnowocześniejsze chipy RFID, dzięki którym karty IDS stanowią rozwiązanie najwyższej klasy w sektorze transportowym. Bezdotykowa karta chip zostaje odczytana po zbliżeniu jej do terminala płatniczego, po czym wprowadza się kod PIN, a transakcja jest centralnie autoryzowana. Karty zostały wyprodukowane zgodnie z najnowszymi standardami bezpieczeństwa.

Zobacz też: Test Skoda Fabia 1.2 TSI/105 KM

W przyszłości karty dotykowe będą współpracowały z kartą kierowcy

Wprowadzenie nowych bezdotykowych kart paliwowych jest już dużym krokiem naprzód w zakresie bezpieczeństwa transakcji, ale IDS ma w planach kolejne innowacje, jak np. system 2 bezdotykowych kart. Ten system współpracuje z kartą ciężarówki i kartą kierowcy: pierwsza karta musi znajdować się w pojeździe. Druga karta stanowić będzie kartę płatniczą, przypisaną do konkretnego kierowcy, który jako jedyny będzie mieć dostęp do kodu PIN. Paliwo zostanie wydane dopiero, gdy obie karty będą zarejestrowane w centrali w tej samej lokalizacji i gdy kierowca wprowadzi poprawny kod PIN.

Zobacz też: Test Alfa Romeo Giulietta 1.4 TB MultiAir Q2 170 KM

„Dla IDS bezpieczeństwo i kontrola są najważniejsze. Dlatego też posiadamy system monitoringu, centralny system autoryzacji transakcji online oraz zespół bezpieczeństwa, którego zadaniem jest wykrywanie i badanie podejrzanych transakcji. Wprowadzenie nowych kart paliwowych jest kolejnym krokiem w dążeniu do najwyższego poziomu bezpieczeństwa i jak najbardziej rozbudowanego systemu kontroli,” mówi Pieter Declerck, Dyrektor Generalny IDS. „W przeciętnej firmie transportowej koszty zużycia paliwa stanowią 35% wszystkich kosztów. Poprzez tę innowację na skalę europejską oferujemy przedsiębiorstwom transportowym rozwiązanie, dzięki któremu będą one mogły radzić sobie z ryzykiem na poziomie krajowym i międzynarodowym.”

Źródło: International Diesel Service

reklama

Czytaj także

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

IDS jako pierwszy dystrybutor paliw wprowadza bezdotykowe karty paliwowe z chipem na rynek profesjonalnego transportu
IDS jako pierwszy dystrybutor paliw wprowadza bezdotykowe karty paliwowe z chipem na rynek profesjonalnego transportu

Ulgi na rozwój i innowacje w PIT i CIT. Zmiany 202169.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

reklama

Prawne ciekawostki

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Dorota Echaust-Przybytniak

Deputy Legal Director, RK RODO

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama