reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Motonews > Rynek > UPS znów inwestuje w Polsce

UPS znów inwestuje w Polsce

UPS zainwestuje w Strykowie i w Łodzi łącznie ok. 25 mln. dolarów i stworzy 300 nowych miejsc pracy.

UPS planuje dwie inwestycje w Polsce. Pierwsza z nich dotyczy rozpoczęcia budowy nowego centrum przeładunkowego oraz oddziału UPS w Strykowie. Budowa nowego centrum,  która rozpocznie się we wrześniu, to największy tego typu projekt firmy w Polsce. Drugą inwestycją będzie otwarcie w Łodzi drugiego na terenie Polski centrum obsługi procesów biznesowych (Global Business Services). Otwarcie obu obiektów planowane jest w pierwszej połowie 2015 roku,  a zatrudnienie znajdzie w nich docelowo łącznie ponad 300 osób.

„W tym roku Polska świętuje 25 lat wolności gospodarczej. Ten fakt wiele dla nas znaczy i cieszymy się, że możemy przyczynić się do dalszego rozwoju kraju realizując te dwie inwestycje”. – powiedział Piotr Sitarek, dyrektor generalny UPS Polska. „Centralna lokalizacja nowego centrum przeładunkowego w Strykowie zapewni realizację jeszcze sprawniejszych i szybszych usług dla naszych klientów. Z kolei stworzenie nowego centrum GBS w Łodzi pozwoli nam na zwiększenie efektywności administracyjnej naszych działań w Europie i zaoferowanie nowych miejsc pracy polskiemu społeczeństwu”.

Zobacz też: Opłata z tytułu używania auta jako koszt uzyskania przychodu

Inwestycja UPS w Strykowie

Nowy obiekt w Strykowie będzie łączył w sobie funkcjonalność centrum przeładunkowego oraz oddziału dystrybucyjnego dla przesyłek o różnej wielkości, tak aby na bieżąco zaspokajać rosnące potrzeby rynku. Będzie on miał łączną powierzchnię prawie 13 tys. m kw., co stanowi równowartość dwóch boisk do piłki nożnej. Centrum zostanie wyposażone w najnowocześniejszą technologię, która pozwoli na sortowanie 15 tys. paczek na godzinę. 

Stryków pod Łodzią, został wybrany przez UPS ze względu na centralne położenie w Polsce oraz bliskość do wielu krajowych centrów biznesowych. Co więcej, miejsce to oferuje doskonałą infrastrukturę transportową, co pozwoli na dalsze udoskonalenie siatki połączeń UPS.

Zobacz też: Wynająć samochód, czy kupić na własność?

Centra obsługi procesów biznesowych UPS

Centra obsługi procesów biznesowych (GBS) UPS mają usprawnić realizację międzynarodowych usług wspólnych, w tym z zakresu serwisów informacyjnych, obsługi klienta i księgowości. Już w 2006 roku firma UPS otworzyła swoje pierwsze centrum GBS we Wrocławiu, gdzie do chwili obecnej zatrudnienie znalazło aż 600 osób. Tym samym, po uruchomieniu działalności w łódzkim centrum, firma docelowo będzie zatrudniała w tych dwóch lokalizacjach łącznie ponad 900 osób.

reklama

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

reklama

Prawne ciekawostki

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Galt

Prawo, podatki, księgowość

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama