| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Motonews > Rynek > Trans Polonia powiększa zysk netto

Trans Polonia powiększa zysk netto

M.in. dzięki znacznemu zwiększeniu przychodów (o 57,7 %) Trans Polonii udało się zwiększyć zysk netto w pierwszej połowie 2014 r. w porównaniu do analogicznego okresu z roku 2013.

Pierwsze półrocze br. roku Trans Polonia może uznać za udane. Grupa zanotowała miedzy innymi o wiele lepszy, w stosunku do tego samego okresu roku poprzedniego, wynik EBITDA. W pierwszym półroczu br. wyniósł on 3,5 mln zł w stosunku do 1,8 mln. zł z analogicznego okresu ub.r. W okresie od 1 stycznia 2014 r. do 30 czerwca 2014 r.  Grupa wypracowała zysk netto w wysokości 1,23 mln zł. Biorąc pod uwagę, że wyniki Grupy generowane w pierwszym półroczu są z reguły niższe od wyników z drugiego półrocza roku obrotowego, wyniki finansowe można uznać za satysfakcjonujące.
Poprawie uległy również wskaźniki rentowności. W pierwszym półroczu 2014r. rentowność EBITDA wyniosła 11,3%,  a rentowność sprzedaży ROS ukształtowała się na poziomie 4,0%. Są to rentowności znacząco wyższe od rentowności uzyskanych w pierwszym półroczu 2013.

Zobacz też: Budowa dróg - najtańszy już nie wygra

Zwiększona dynamika wzrostu to efekt inwestycji

Tak wysoka dodatnia dynamika jest wynikiem systematycznego inwestowania w nowe jednostki transportowe. W bieżącym roku stały się one siłą napędową dalszego rozwoju usługi podstawowej jaką jest logistyka płynnych ładunków chemicznych i ropopochodnych, w której to Trans Polonia wyspecjalizowała się w trakcie dziesięcioletniej działalności.

Nowoczesny tabor grupy odgrywa kluczową rolę w zwiększaniu sprzedaży oraz w budowaniu długotrwałych relacji biznesowych z odbiorcami, do których należą przede wszystkim duże europejskie zakłady petrochemiczne. Dzięki rozbudowie floty transportowej udało się wygenerować tak wysoką dynamikę.

Grupa od samego początku funkcjonowania buduje swoją wartość poprzez inwestycje. Ubiegły rok 2013 był kolejnym rokiem zakupu sprzętów za łączną kwotę ponad 11 mln zł. Skala inwestycji w roku 2014 jest również wysoka. W samym pierwszym półroczu 2014 przyjęto 11 nowych ciągników siodłowych oraz 17 cystern na łączną kwotę 4,7 mln zł, które sfinansowane zostały leasingiem. W lipcu bieżącego roku odebrano kolejnych osiem  sztuk ciągników siodłowych i cztery sztuki naczep-cystern o łącznej wartości ponad 4,3 mln zł. 

– „Zrealizowane inwestycje to gwarancja utrzymania wysokiej dynamiki wzrostu skali działalności, tym samym wzrost wyników finansowych. Zgodnie z założeniami nowe jednostki pozwoliły zarówno na pozyskanie nowych kontrahentów, jak również na zwiększenie możliwości przewozowych dla obecnych klientów Grupy” – podsumował Dariusz Cegielski, Prezes Zarządu Trans Polonia S.A.

Zobacz też: Zakup motocykla 125 ccm - na co zwrócić uwagę?

Koncentracja na zyskach z wysokospecjalistycznych usług transportowych

Grupa koncentruje się na zwiększaniu przychodów ze sprzedaży wysokospecjalistycznych usług transportowych. Do realizacji tej strategii w kolejnych latach posłużą zakupione w minionym oraz obecnym roku nowoczesne jednostki transportowe. Tak wydatne wzmocnienie mocy transportowych posłużyć ma do zwiększenia sprzedaży w kolejnych okresach.
- W dalszym ciągu widzimy duże zapotrzebowanie na specjalistyczne usługi transportowe wykonywane nowoczesnym specjalistycznym sprzętem, dlatego konsekwentnie będziemy rozwijać ofertę dla klientów z zakresu logistyki szerokiej gamy produktów - informuje Krzysztof Luks, Dyrektor Finansowy Trans Polonia S.A. - W dalszym ciągu skupiamy się głównie na zwiększeniu zarówno sprzedaży jak i rentowności świadczonych usług i kontynuujemy program inwestycyjny.

Źródło: Materiały prasowe Trans Polonia S.A.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Integra Consulting Poland

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »