reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Motonews > Rynek > Karty ratownicze w samochodach Volkswagena

Karty ratownicze w samochodach Volkswagena

Koncepcję kart ratowniczych wsparł Volkswagen. W ramach inicjatywy poprawiającej bezpieczeństwo każdy posiadacz Volkswagena będzie mógł bezpłatnie otrzymać kartę ratowniczą swojego auta.

Volkswagen - darmowa karta ratownicza

Marka Volkswagen przyłączyła się do europejskiej inicjatywy organizując ogólnopolską akcję u swoich Partnerów Serwisowych, w ramach której oferuje klientom bezpłatny „przegląd bezpieczeństwa”, bezpłatną kartę ratowniczą oraz naklejkę informacyjną na szybę. Karty ratownicze pojazdu stosowane są przez coraz większą liczbę marek samochodowych w Europie. Volkswagen Group Polska, jako pierwszy importer w naszym kraju, będzie udostępniał karty bezpieczeństwa do oferowanych samochodów.

Karta ratownicza to kartka w formacie A4 przedstawiająca schemat pojazdu z zaznaczonymi najważniejszymi dla służb ratowniczych elementami, takich jak: umiejscowienie wzmocnień karoserii, rozmieszczenie poduszek bezpieczeństwa, gazowych napinaczy pasów bezpieczeństwa, czy też akumulatora. Karta ratownicza ma ustandaryzowaną formę (symbole, oznaczenia) rozpoznawalną na terenie całej Unii Europejskiej.

Zobacz też: Karta ratownicza - dlaczego warto ją mieć w samochodzie?

Każdy właściciel Volkswagena będzie mógł zgłosić się do Partnera Serwisowego, gdzie bezpłatnie zostanie przeprowadzony tzw. „przegląd bezpieczeństwa” i samochód – także bezpłatnie – wyposażony zostanie w kartę ratowniczą, a na przedniej szybie pojawi się naklejka informująca o karcie umieszczonej we wnętrzu. Szczegółowe informacje o karcie ratowniczej, warunkach jej pozyskania oraz adresach stacji biorących udział w akcji można znaleźć na stronie www.kartanaratunek.pl.

Samochody marki Volkswagen już na etapie projektowania, tworzone są z myślą o zapewnieniu jak największego bezpieczeństwa kierowcy i pasażerom. Volkswagen na przykład jako pierwszy wprowadził do klasy aut kompaktowych, jako element standardowego wyposażenia, hamulec multikolizyjny. System ten podczas wypadku, po pierwszym uderzeniu, wytraca automatycznie prędkość auta i zapobiega dalszemu, niekontrolowanemu toczeniu się auta.

reklama

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

reklama

Prawne ciekawostki

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Bartosz Napolski

Radca prawny

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama