| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Motonews > Rynek > Kondycja Opla coraz lepsza! Rośnie sprzedaż!

Kondycja Opla coraz lepsza! Rośnie sprzedaż!

Kondycja niemieckiego koncernu samochodowego Opel jest coraz lepsza. Wzrósł zarówno udział aut tej marki na europejskim rynku jak i ich sprzedaż.

Ofensywa Opla przynosi rezultaty

Ofensywa modelowa Opla w Europie okazała się wielkim sukcesem. W marcu 2014 r. udział marki w europejskim rynku samochodów wynosił 6,7 procent. To najlepszy wynik od czerwca 2011 r. Zgodnie ze wstępnymi danymi zarejestrowano około 133 700 pojazdów, co oznacza wzrost o ponad 9,3 procent w porównaniu z marcem zeszłego roku. W ciągu pierwszych trzech miesięcy bieżącego roku liczba nowo zarejestrowanych samochodów Opel/Vauxhall wzrosła o ponad 12 700 i wyniosła 271 000 pojazdów.

Najlepiej sprzedające się Ople

Na wielu europejskich rynkach wreszcie ponownie odnotowano wzrost. Fakt, że w tej sytuacji Opel/Vauxhall zwiększa swój udział w rynku, to pozytywny znak. Trwały charakter naszego wzrostu odzwierciedlają również rejestry aktualnych zamówień: do końca marca otrzymaliśmy o około 20 000 więcej zamówień niż w pierwszym kwartale 2013 r.” , podkreśla Peter Christian Küspert, członek zarządu odpowiedzialny za sprzedaż w firmie Opel. „Obecnie bestsellerem wśród nowych modeli jest Mokka, na którą złożono około 215 000 zamówień. Jesteśmy również zadowoleni z popularności naszego małego lifestyle’owego modelu ADAM, na który złożono 80 000 zamówień. Otrzymaliśmy także ponad 85 000 zamówień na nasz flagowy model Insignia”.

Zobacz też: Opel Mokka - rekordowe wyniki sprzedaży

Na ten sukces złożyły się wyniki z wielu rynków. W marcu, jak i w całym pierwszym kwartale, Opel/Vauxhall zwiększył swój udział w rynku w dziesięciu europejskich krajach. Największy sukces Opel odniósł w Niemczech, na rodzimym rynku. 7,1% udziału w rynku motoryzacyjnym w marcu oznacza, że marka odnotowała wzrost o 0,3 punktu procentowego w porównaniu z marcem zeszłego roku. W pierwszym kwartale roku udział w rynku wyniósł 6,7 procent, co oznacza wzrost o 0,2 punktu procentowego w stosunku do pierwszego kwartału ubiegłego roku. W pierwszym kwartale 2014 r. zarówno Mokka, jak i Meriva były drugimi najchętniej kupowanymi samochodami w swoich segmentach. Na największym w Europie runku brytyjskim nasza siostrzana marka, Vauxhall, odnotowała w marcu 17% wzrost sprzedaży w porównaniu z danymi z zeszłego roku. Insignia i Zafira były liderami w swoich segmentach, natomiast Corsa i Mokka zajęły drugie miejsce.

Wzrost zainteresowania samochodami Opla w Polsce

Zainteresowanie nowymi modelami Opla jest szczególnie wysokie w Polsce, gdzie liczba zarejestrowanych samochodów wzrosła w marcu o 57 procent. W zeszłym miesiącu Opel umocnił się na pozycji lidera również na węgierskim rynku samochodów osobowych, a w Holandii marka zdobyła czołową pozycję po raz pierwszy od marca 2012 r.

Źródło: materiały prasowe Opel

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Adam Bartosiewicz

doradca podatkowy, radca prawny, doktor nauk prawnych ze specjalnością prawo finansowe, wspólnik kancelarii doradztwa podatkowego

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »