| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Motonews > Rynek > Kondycja Opla coraz lepsza! Rośnie sprzedaż!

Kondycja Opla coraz lepsza! Rośnie sprzedaż!

Kondycja niemieckiego koncernu samochodowego Opel jest coraz lepsza. Wzrósł zarówno udział aut tej marki na europejskim rynku jak i ich sprzedaż.

Ofensywa Opla przynosi rezultaty

Ofensywa modelowa Opla w Europie okazała się wielkim sukcesem. W marcu 2014 r. udział marki w europejskim rynku samochodów wynosił 6,7 procent. To najlepszy wynik od czerwca 2011 r. Zgodnie ze wstępnymi danymi zarejestrowano około 133 700 pojazdów, co oznacza wzrost o ponad 9,3 procent w porównaniu z marcem zeszłego roku. W ciągu pierwszych trzech miesięcy bieżącego roku liczba nowo zarejestrowanych samochodów Opel/Vauxhall wzrosła o ponad 12 700 i wyniosła 271 000 pojazdów.

Najlepiej sprzedające się Ople

Na wielu europejskich rynkach wreszcie ponownie odnotowano wzrost. Fakt, że w tej sytuacji Opel/Vauxhall zwiększa swój udział w rynku, to pozytywny znak. Trwały charakter naszego wzrostu odzwierciedlają również rejestry aktualnych zamówień: do końca marca otrzymaliśmy o około 20 000 więcej zamówień niż w pierwszym kwartale 2013 r.” , podkreśla Peter Christian Küspert, członek zarządu odpowiedzialny za sprzedaż w firmie Opel. „Obecnie bestsellerem wśród nowych modeli jest Mokka, na którą złożono około 215 000 zamówień. Jesteśmy również zadowoleni z popularności naszego małego lifestyle’owego modelu ADAM, na który złożono 80 000 zamówień. Otrzymaliśmy także ponad 85 000 zamówień na nasz flagowy model Insignia”.

Zobacz też: Opel Mokka - rekordowe wyniki sprzedaży

Na ten sukces złożyły się wyniki z wielu rynków. W marcu, jak i w całym pierwszym kwartale, Opel/Vauxhall zwiększył swój udział w rynku w dziesięciu europejskich krajach. Największy sukces Opel odniósł w Niemczech, na rodzimym rynku. 7,1% udziału w rynku motoryzacyjnym w marcu oznacza, że marka odnotowała wzrost o 0,3 punktu procentowego w porównaniu z marcem zeszłego roku. W pierwszym kwartale roku udział w rynku wyniósł 6,7 procent, co oznacza wzrost o 0,2 punktu procentowego w stosunku do pierwszego kwartału ubiegłego roku. W pierwszym kwartale 2014 r. zarówno Mokka, jak i Meriva były drugimi najchętniej kupowanymi samochodami w swoich segmentach. Na największym w Europie runku brytyjskim nasza siostrzana marka, Vauxhall, odnotowała w marcu 17% wzrost sprzedaży w porównaniu z danymi z zeszłego roku. Insignia i Zafira były liderami w swoich segmentach, natomiast Corsa i Mokka zajęły drugie miejsce.

Wzrost zainteresowania samochodami Opla w Polsce

Zainteresowanie nowymi modelami Opla jest szczególnie wysokie w Polsce, gdzie liczba zarejestrowanych samochodów wzrosła w marcu o 57 procent. W zeszłym miesiącu Opel umocnił się na pozycji lidera również na węgierskim rynku samochodów osobowych, a w Holandii marka zdobyła czołową pozycję po raz pierwszy od marca 2012 r.

Źródło: materiały prasowe Opel

Czytaj także

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Mateusz Rudaś

Doradca podatkowy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK