reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Motonews > Rynek > Samochody elektryczne w Polsce: 65% kierowców chce je kupić!

Samochody elektryczne w Polsce: 65% kierowców chce je kupić!

65% mieszkańców Polski jest skłonnych zastąpić własny samochód bardziej ekologicznym. Cel? Ograniczenie zanieczyszczenia powietrza w mieście.

Ministerstwo Klimatu i Środowiska zleciło w listopadzie 2020 roku badania dotyczące świadomości i zachowań ekologicznych mieszkańców Polski. Ich wynik? Szczególnie zaskakują odpowiedzi udzielane na pytania dotyczące samochodów ekologicznych. Bo okazuje się, że aż 65% respondentów powiedziało, że mogłoby zastąpić własny samochód na rzecz bardziej ekologicznego (elektrycznego). A wszystko na rzecz poprawy jakości powietrza w miastach.

Samochody elektryczne w Polsce: nadal jest pole do popisu!

Wysoki poziom świadomości ekologicznej może cieszyć. Niestety to nie oznacza, że krzewiciele idei samochodów elektrycznych mogą spocząć na laurach. Cały czas jest sporo do zrobienia. Szczególnie że z badania jasno wynika iż grupą najbardziej świadomą w tym temacie są osoby z wyższym wykształceniem. Udzieliły aż 72% wskazań pozytywnych. Rząd musi się teraz zatem zastanowić jak dotrzeć do pozostałych grup społecznych.

Program ekologiczny czyste powietrze: nie tylko o nim słyszeli Polacy!

88% respondentów słyszało o programie rządowym „Czyste Powietrze”. Pod względem sytuacji zawodowej najczęściej słyszeli o nim emeryci i renciści (92%). O dotacji z programu „Mój Prąd” słyszało 86% badanych. Program „Stop smog” zna ponad trzy czwarte z ogółu badanych (77%). 25%, słyszących o jakimkolwiek z ww. programów, skorzystało z niego.

Źródło: Materiały prasowe Ministerstwa Klimatu i Środowiska

reklama

Czytaj także

Data publikacji:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Samochody elektryczne w Polsce
Samochody elektryczne w Polsce

CIT 2021. Komentarz199.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Joanna Majcherczak

Starszy Konsultant w Departamencie Doradztwa Podatkowego i Prawnego w Mariański Group Kancelaria Prawno-Podatkowa

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama