reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Motonews > Rynek > Aż o jedną czwartą mniej rejestracji pojazdów! Nowe dane CEPiK dla roku 2020

Aż o jedną czwartą mniej rejestracji pojazdów! Nowe dane CEPiK dla roku 2020

Pierwsze półrocze nie wygląda najlepiej dla rynku motoryzacyjnego. Polacy w tym czasie zarejestrowali ponad 722 tysiące pojazdów. To o niemal jedną czwartą mniej niż rok wcześniej. Powód? Ten może być tylko jeden - koronawirus!

Ministerstwo Cyfryzacji przeanalizowało najnowsze dane CEPiK. Wnioski płynące z analizy? Przez pierwsze pół roku 2020 Polacy zarejestrowali ponad 722 tysiące pojazdów. Z tego niemal 395 tysięcy w pierwszych trzech miesiącach. Kolejny kwartał zakończył się wynikiem na poziomie nieco ponad 327 tysięcy sztuk. Wyniki nie wyglądają najlepiej na tle zeszłego roku. W pierwszym kwartale spadek rejestracji wyniósł 80 tysięcy sztuk. W drugim jest jeszcze wyższy i przekracza 176 tysięcy pojazdów.

Skąd tak duże załamanie? Powodu nie trzeba długo szukać. Ten dotyczy w dużej mierze stanu zagrożenia epidemiologicznego i koronawirusa. Ograniczenia w przemieszczaniu się ograniczyły ruch na drogach i odłożyły w czasie plany zakupowe Polaków. Poza tym kluczowe stały się też utrudnienia związane z rejestracją, a konkretnie zamknięte wydziały komunikacji. Co będzie dalej? Na rynku powoli pojawia się ożywienie. Przykład? W kwietniu w CEPiK pojawiło się około 45 tysięcy aut. W czerwcu było ich już powyżej 101 tysięcy. A to pokazuje, że wyniki sprzedaży powinny w kolejnych miesiącach rosnąć.

Pandemia ogranicza zakupy, ale potęguje korzystanie z e-usług!

Zagrożenie epidemiologiczne ogranicza trendy zakupowe. Zachęca jednak do korzystania z e-usług. W pierwszej połowie roku 2020 Polacy prawie 250 tysięcy razy skorzystali z możliwości zgłoszenia online zbycia lub nabycia pojazdu. Poza tym kierowcy niemal 330 tysięcy razy sprawdzali liczbę swoich punktów karnych, a usługa Historia Pojazdu została odpalona przez internautów ponad 90 milionów razy.

Źródło: Materiały prasowe Ministerstwa Cyfryzacji

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

reklama

Prawne ciekawostki

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Kredytmarket

Kredyty online dla małych firm

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama