| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Motonews > Rynek > Japończycy rozbudowują fabrykę w Polsce. Moce przerobowe wzrosną o 25 proc.

Japończycy rozbudowują fabrykę w Polsce. Moce przerobowe wzrosną o 25 proc.

Bridgestone realizuje plan inwestycyjny. Rozbudowuje i modernizuje swoje zakłady. Inwestycja w Polsce w Stargardzie oznacza, że fabryka będzie w stanie zwiększyć produkcją opon do samochodów ciężarowych o 25 proc.

Bridgestone produkuje w Stargardzie opony do pojazdów ciężarowych i autobusów, a także pasy bieżnika Bandag do bieżnikowania opon. Zakład od lat jest rozbudowywany i modernizowany. Do tej pory Japończycy zainwestowali w niego 388 milionów euro. A kwota ta pozwoliła m.in. na wyprodukowanie do tej pory przeszło 9,5 miliona opon! Obecnie prowadzone prace są efektem projektu rozbudowy "5k" przyjętego w ramach decyzji z października 2017 roku.

Prace trwające w Stargardzie mają kilka celów. Powstanie magazyn surowców, kolejna hala produkcyjna oraz budynki, w których przeprowadzane będą testy i weryfikacja parametrów opon. To da w sumie dodatkowe 9000 m2. Kluczowym elementem przebudowy są też nowe maszyny. Te zostaną uruchomione zimą, dzięki czemu będą w stanie stać się elementem procesu produkcyjnego już na wiosnę 2020 roku. Za ich sprawą moce przerobowe pozwolą na wytwarzanie ponad 5 000 opon ciężarowych dziennie.

Bridgestone inwestuje w Polsce 150 milionów euro!

Rozwój dużego zakładu produkcyjnego to szansa dla naszego miasta i regionu. Innowacje wprowadzane przez Bridgestone zwiększają jego atrakcyjność, a także zapewniają miejsca pracy mieszkańcom. Zależy nam, żeby ściągać do Stargardu przedsiębiorców tego pokroju - pracodawców godnych zaufania, o ugruntowanej pozycji rynkowej - powiedział Prezydent Stargardu Rafał Zając.

Całość inwestycji zakończy się w 2022 roku i pozwoli na zwiększenie produkcji opon ciężarowych o 25 proc. Rozbudowa zakładu Bridgestone w Stargardzie to inwestycja rzędu 150 milionów złotych. To także element europejskiego planu inwestycyjnego o wartości ponad 250 milionów euro.

Czytaj także

Data publikacji:

Autor:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Nowe opony dla samochodów ciężarowych. Fot. Bridgestone
Nowe opony dla samochodów ciężarowych. Fot. Bridgestone

VAT 2020. Komentarz199.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Deloitte

Audyt, konsulting, zarządzanie ryzykiem, doradztwo finansowe i podatkowe

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »