| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Motonews > Rynek > Nowy Nissan Juke jest już produkowany!

Nowy Nissan Juke jest już produkowany!

Japończycy zaprezentowali drugą generację crossovera. Auto wchodzi właśnie do produkcji. Nissan Juke będzie montowany w zakładach w Sunderland w Wielkiej Brytanii.

Nowy Nissan Juke był zaprojektowany i skonstruowany w Wielkiej Brytanii. Auto jest dzieckiem europejskich centrów projektowych i badawczo-rozwojowych Nissana w Paddington w Londynie oraz Cranfield w Bedfordshire. Produkcja crossovera segmentu B została ulokowana w montowni w Sunderland w Wielkiej Brytanii. Aby to jednak stało sie możliwe, konieczne było dostosowanie zakładu. Nissan zainwestował w w fabrykę 100 milionów funtów. Konieczne było też ponad 5000 godzin szkoleń dla personelu zatrudnionego przy produkcji.

Elementem modernizacji zakładu było m.in. zamontowanie 27 nowych zestawów form. Ich zadanie będzie dość ważne - zajmą się wykrawaniem i wytłaczaniem elementów z wysokowytrzymałej stali. W lakierni pojawiły się nowe komory. Za ich sprawą możliwe będzie malowanie Nissana w 15. dwukolorowych kombinacjach. Wdrożenie nowego Juke na linie produkcyjne wymagało stworzenia łańcucha dostawców. Dwie trzecie kooperantów zaopatrujących linię produkcyjną pochodzi z krajów UE, które będą jednocześnie odbiorcami 70 proc. produkcji.

Bardzo cieszymy się z uruchomienia produkcji crossovera Juke. Milion fanów tego modelu w Europie już wkrótce zobaczy go na drogach. Juke jest ważnym elementem dziedzictwa naszych zakładów, więc widok nowego modelu opuszczającego linię produkcyjną napawa nas dumą - powiedział Steve Marsh, wiceprezes Nissana ds. produkcji w Wielkiej Brytanii.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Prawna - Inkaso WEC S.A.

Obsługa wierzytelności

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »