reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Motonews > Rynek > Nowe oleje Castrol do samochodów marki Ford

Nowe oleje Castrol do samochodów marki Ford

W maju na rynku polskim pojawiły się najnowsze produkty z rodziny Ford Castrol Magnatec Professional, które są rekomendowane przez Forda jako wyłączne oleje do silników tej marki. Castrol i Ford ściśle współpracują ze sobą na etapie projektowania jednostek napędowych.

Najnowsza rodzina środków smarnych Ford Castrol Magnatec Professional obejmuje trzy nowe oleje syntetyczne:

  • Ford Castrol Magnatec Professional E 5W-20 – jako jedyny na rynku dedykowany do silników EcoBoost 1.0, produkowanych od 2012 r., oraz innych jednostek napędowych z grupy EcoBoost i odpowiadający nowej specyfikacji olejowej Forda WSS-M2C948-B.
  • Ford Castrol Magnatec Professional A5 5W-30 – przeznaczony do pozostałych silników benzynowych
    i turbodiesli, który jako jedyny spełnia wymagania najnowszej specyfikacji Ford WSS-M2C913-D.
  • Ford Castrol Magnatec Professional OE 5W-40 – opracowany specjalnie do silników Forda Ka.

Nowe oleje są dostępne wyłącznie w autoryzowanych serwisach i są jedynymi środkami smarnymi rekomendowanymi przez Forda, o czym można przeczytać na korkach wlewu oleju. „Konsumenci mogą mieć pewność, że wszystkie auta marki Ford zostały zalane zaawansowanym technologicznie olejem, zapewniającym maksymalną ochronę silnika przy jednoczesnej oszczędności zużycia paliwa” – mówi Magdalena Vielhaber, w Castrol odpowiedzialna za współpracę z autoryzowanymi stacjami obsługi.

Zobacz też: Mille Miglia 2012: Audi na starcie z trzema załogami

Cechą szczególną nowych produktów jest technologia podwójnej filtracji stosowanej w olejach na pierwsze fabryczne zalanie oraz zielone zabarwienie, będące wyznacznikiem oryginalności produktu. Najnowsze oleje z rodziny Ford Castrol Magnatec Professional wykorzystują unikalną dla firmy Castrol „technologię inteligentnych molekuł”, zabezpieczającą silnik już od momentu jego rozruchu i podczas rozgrzewania, czyli w fazie odpowiedzialnej za 75% całkowitego zużycia silnika. Zapewnia to trzy razy dłuższą skuteczność ochrony i wyraźne zmniejszenie zużycia silnika. Nowe produkty gwarantują też ograniczenie zużycia paliwa i emisji szkodliwych substancji oraz maksymalne osiągi.

Aby jak najlepiej dostosować środki smarne do wymagań jednostek napędowych Forda, Castrol od początku był zaangażowany w prace nad silnikami Forda najnowszej generacji – EcoBoost, stosowanymi obecnie w większości modeli. Po dwóch latach stworzono nowy olej Ford Castrol Magnatec Professional E 5W-20, opracowano też zupełnie nową specyfikację olejową WSS-M2C948. Formuła oleju gwarantuje utrzymanie silnika w czystości, bez osadów i nagarów, które są wychwytywane przez olej, dzięki czemu nie gromadzą się w silniku. Efektem jest gładka i swobodna praca części ruchomych silnika, które nie napotykają na opór, dodatkowo podnosząc osiągi i zapewniając oszczędność paliwa. Nowy produkt był testowany na silnikach prototypowych oraz w realnych warunkach jazdy (test FIA, ADAC).

Zobacz też: Projekt nowego programu edukacyjnego dla kierowców po 50 roku życia

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Ekspert:

Castrol

Castrol jest jednym z największych na świecie producentów olejów silnikowych i środków smarnych. Produkty Castrol powstają w oparciu o analizy, zaawansowane technologie i innowacje. Castrol od zawsze kładzie nacisk na opracowywanie środków smarnych najwyższej jakości. W tym celu stworzył zaawansowane centra technologiczne, działające w Wielkiej Brytanii, a także w Stanach Zjednoczonych, Niemczech, Japonii, Indiach i Chinach. Castrol posiada dostęp do wszystkich typów baz oraz dodatków olejowych, dzięki czemu do każdego z produkowanych przez siebie środków smarnych może dobierać najlepsze bazy i dodatki z całego świata.

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Rodzina Olejów Ford Castrol Magnatec Professional pojawiła się w maju 2012 roku.
Rodzina Olejów Ford Castrol Magnatec Professional pojawiła się w maju 2012 roku.

Korek wlewy paliwa z rekomendacją
Korek wlewy paliwa z rekomendacją

Silnik Ford EcoBoost.
Silnik Ford EcoBoost.

Olej Ford Castrol Magnatec Professional 5W 20
Olej Ford Castrol Magnatec Professional 5W 20

Olej Ford Castrol Magnatec Professional 5W 40
Olej Ford Castrol Magnatec Professional 5W 40

Olej Ford Magnatec Professional 5W 30
Olej Ford Magnatec Professional 5W 30

Czas pracy 2020. Planowanie, rozliczanie i ewidencja44.25 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

reklama

Prawne ciekawostki

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Kajetan Kubicz

Adwokat i Senior Associate Kancelarii LTCA

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama