reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Motonews > Rynek > Rekordowa sprzedaż Volkswagena w pierwszym kwartale 2012r.

Rekordowa sprzedaż Volkswagena w pierwszym kwartale 2012r.

W pierwszych trzech miesiącach 2012 roku, Marka Volkswagen Samochody Osobowe zwiększyła swoją sprzedaż swoich samochodów na świecie do 1,36 mln samochodów. W analogicznym okresie w 2011r. sprzedano 1,23 mln, czyli odnotowano wzrost w stosunku do zeszłego roku o 10,5%.

Jeszcze nigdy w pierwszym kwartale roku sprzedaż nie była tak wysoka. W marcu 2012r., marka odnotowała także rekord sprzedaży w pojedynczym miesiącu: 536.600 aut (marzec 2011: 468.100 sztuk) – po raz pierwszy w ciągu jednego miesiąca klienci odebrali ponad pół miliona samochodów! Doskonały wynik Volkswagen zanotował także w Polsce, gdzie od stycznia do marca sprzedano 5.690 samochodów (styczeń – marzec 2011: 4.096).

Zobacz też: Volkswagen Up! Światowym Samochodem Roku 2012

„Marka Volkswagen Samochody Osobowe także w marcu zanotowała wzrost liczby sprzedanych samochodów. Podczas gdy na europejskich rynkach nadal utrzymuje się trudna sytuacja, w Ameryce Północnej i Azji udało nam się sprzedać znacznie więcej aut, niż w ubiegłych latach” – oświadczył Christian Klingler, Członek Zarządu ds. Sprzedaży i Marketingu koncernu Volkswagen i marki Volkswagen Samochody Osobowe.

Mimo niełatwej sytuacji na rynkach południowoeuropejskich Volkswagen zwiększył swoją sprzedaż w Europie w pierwszym kwartale o 20 tys. sztuk w stosunku do analogicznego okresu w 2011r. Sprzedaż w Europie Zachodniej nieznacznie spadła, zaś w Europie Środkowej i Wschodniej była wyższa aż o 61,8%.

Zobacz też: Rekordowy kwartał dla Audi w Chinach

Cały czas na wysokim poziomie utrzymuje się sprzedaż w Rosji. Nabywcom przekazanych zostało tam dwa razy więcej samochodów, niż przed rokiem.

Poza Europą sprzedaż samochodów osobowych Volkswagen również wzrosła. W regionie Azji i Pacyfiku do marca klienci odebrali o 13,7% więcej aut, niż w pierwszym kwartale 2011r. Na największym pojedynczym rynku, w Chinach (z Hongkongiem) w trzech pierwszych miesiącach sprzedaż wyniosła o 12,5% więcej niż przed rokiem.

Również na kontynencie amerykańskim sprzedaż w pierwszym kwartale rozwijała się bardzo zadowalająco. W Ameryce Północnej Volkswagen Samochody Osobowe sprzedał o 27,6 procent więcej, niż rok wcześniej. Nie tylko Volkswagen odnotowuje wzrosty. Inne marki koncernu Volkswagen AG również notują zauważalny progres w zbycie pojazdów.

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Ogólnopolski Konwent Agencji Pracy

związek pracodawców

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama