reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Motonews > Rynek > Rekordowa sprzedaż Volkswagena w pierwszym kwartale 2012r.

Rekordowa sprzedaż Volkswagena w pierwszym kwartale 2012r.

W pierwszych trzech miesiącach 2012 roku, Marka Volkswagen Samochody Osobowe zwiększyła swoją sprzedaż swoich samochodów na świecie do 1,36 mln samochodów. W analogicznym okresie w 2011r. sprzedano 1,23 mln, czyli odnotowano wzrost w stosunku do zeszłego roku o 10,5%.

Jeszcze nigdy w pierwszym kwartale roku sprzedaż nie była tak wysoka. W marcu 2012r., marka odnotowała także rekord sprzedaży w pojedynczym miesiącu: 536.600 aut (marzec 2011: 468.100 sztuk) – po raz pierwszy w ciągu jednego miesiąca klienci odebrali ponad pół miliona samochodów! Doskonały wynik Volkswagen zanotował także w Polsce, gdzie od stycznia do marca sprzedano 5.690 samochodów (styczeń – marzec 2011: 4.096).

Zobacz też: Volkswagen Up! Światowym Samochodem Roku 2012

„Marka Volkswagen Samochody Osobowe także w marcu zanotowała wzrost liczby sprzedanych samochodów. Podczas gdy na europejskich rynkach nadal utrzymuje się trudna sytuacja, w Ameryce Północnej i Azji udało nam się sprzedać znacznie więcej aut, niż w ubiegłych latach” – oświadczył Christian Klingler, Członek Zarządu ds. Sprzedaży i Marketingu koncernu Volkswagen i marki Volkswagen Samochody Osobowe.

Mimo niełatwej sytuacji na rynkach południowoeuropejskich Volkswagen zwiększył swoją sprzedaż w Europie w pierwszym kwartale o 20 tys. sztuk w stosunku do analogicznego okresu w 2011r. Sprzedaż w Europie Zachodniej nieznacznie spadła, zaś w Europie Środkowej i Wschodniej była wyższa aż o 61,8%.

Zobacz też: Rekordowy kwartał dla Audi w Chinach

Cały czas na wysokim poziomie utrzymuje się sprzedaż w Rosji. Nabywcom przekazanych zostało tam dwa razy więcej samochodów, niż przed rokiem.

Poza Europą sprzedaż samochodów osobowych Volkswagen również wzrosła. W regionie Azji i Pacyfiku do marca klienci odebrali o 13,7% więcej aut, niż w pierwszym kwartale 2011r. Na największym pojedynczym rynku, w Chinach (z Hongkongiem) w trzech pierwszych miesiącach sprzedaż wyniosła o 12,5% więcej niż przed rokiem.

Również na kontynencie amerykańskim sprzedaż w pierwszym kwartale rozwijała się bardzo zadowalająco. W Ameryce Północnej Volkswagen Samochody Osobowe sprzedał o 27,6 procent więcej, niż rok wcześniej. Nie tylko Volkswagen odnotowuje wzrosty. Inne marki koncernu Volkswagen AG również notują zauważalny progres w zbycie pojazdów.

reklama

Czytaj także

Autor:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Rekord sprzedaży Volskwagena w pierwszym kwartale 2012r.
Rekord sprzedaży Volskwagena w pierwszym kwartale 2012r.

Kodeks pracy 2020. Praktyczny komentarz z przykładami129.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

reklama

Prawne ciekawostki

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Clever Investment

Księgowość Bliska Tobie

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama