reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Motonews > Rynek > Volkswagen zbuduje 36 tysięcy punktów ładowania!

Volkswagen zbuduje 36 tysięcy punktów ładowania!

Niemcy stawiają na elektryfikację. Volkswagen chce budować punkty ładowania. W planie jest aż 36 tysięcy ładowarek kosztem 250 milionów euro, w tym też na terenie Polski.

Co jest potrzebne do popularyzacji samochodów elektrycznych? Nie tylko obniżenie ich ceny, ale także zbudowanie gęstej sieci punktów ładujących. I tym zadaniem już niedługo zajmie się Volkswagen. Marka do roku 2025 będzie intensywnie stawiać kolejne ładowarki. Plan zakłada stworzenie aż 36 tysięcy punktów, z czego 11 tysięcy powinno funkcjonować pod niemieckim logo. Co z resztą? Resztę przejmie prawdopodobnie należąca do Grupy Volkswagena firma Elli - Electric Life, zarządzająca serwisem We Charge skierowanym do właścicieli elektryków.

Infrastruktura staje się decydującym czynnikiem popularyzacji samochodów elektrycznych. Ładowanie auta musi być równie łatwe i oczywiste, jak ładowanie smartfona. Dlatego przede wszystkim potrzebujemy znacznie większej liczby ogólnodostępnych stacji oraz prostych zasad dotyczących montażu prywatnych wallboksów. - powiedział Thomas Ulbrich, członek Zarządu ds. Samochodów Elektrycznych marki Volkswagen.

10 miesięcy i 350 punktów - plan dla Polski

Plan Volkswagena brzmi imponująco. Tak, jest rozciągnięty w czasie. Mimo wszystko 36 tysięcy punktów ładujących w Europie to duża ilość. Szczególnie że koszt budowy tak szerokiej infrastruktury wcale nie będzie niski. Niemcy przeznaczyli bowiem na ten cel 250 milionów euro. Czy Polska jest ujęta w nowej mapie działania? Jak najbardziej. Tylko w ciągu 10 najbliższych miesięcy Grupa Volkswagena chce postawić nad Wisłą 350 publicznych ładowarek.

Budowa punktów ładujących nie wyczerpuje wszystkich działań jakie planuje Volkswagen. Niemcy chcą popularyzować napęd elektryczny w jeszcze jeden sposób. Już w roku 2020 firma Elli zaprezentuje nowy produkt - taniego wallboksa, którego każdy kierowca będzie mógł zamontować w domu czy pod biurem. Domowe stacje zdaniem Volkswagena odegrają kluczową rolę w popularyzacji elektromobilności. Według szacunków firmy aż 70 proc. ładowań e-pojazdów będzie się odbywać we własnym garażu lub właśnie w miejscu pracy.

reklama

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

reklama

Prawne ciekawostki

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Onwelo

Onwelo to nowoczesna polska spółka technologiczna, która specjalizuje się w budowaniu innowacyjnych rozwiązań IT dla firm z branży finansowej, ubezpieczeniowej, telekomunikacyjnej, farmaceutycznej oraz FMCG.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama