| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Motonews > Rynek > Volkswagen zbuduje 36 tysięcy punktów ładowania!

Volkswagen zbuduje 36 tysięcy punktów ładowania!

Niemcy stawiają na elektryfikację. Volkswagen chce budować punkty ładowania. W planie jest aż 36 tysięcy ładowarek kosztem 250 milionów euro, w tym też na terenie Polski.

Co jest potrzebne do popularyzacji samochodów elektrycznych? Nie tylko obniżenie ich ceny, ale także zbudowanie gęstej sieci punktów ładujących. I tym zadaniem już niedługo zajmie się Volkswagen. Marka do roku 2025 będzie intensywnie stawiać kolejne ładowarki. Plan zakłada stworzenie aż 36 tysięcy punktów, z czego 11 tysięcy powinno funkcjonować pod niemieckim logo. Co z resztą? Resztę przejmie prawdopodobnie należąca do Grupy Volkswagena firma Elli - Electric Life, zarządzająca serwisem We Charge skierowanym do właścicieli elektryków.

Infrastruktura staje się decydującym czynnikiem popularyzacji samochodów elektrycznych. Ładowanie auta musi być równie łatwe i oczywiste, jak ładowanie smartfona. Dlatego przede wszystkim potrzebujemy znacznie większej liczby ogólnodostępnych stacji oraz prostych zasad dotyczących montażu prywatnych wallboksów. - powiedział Thomas Ulbrich, członek Zarządu ds. Samochodów Elektrycznych marki Volkswagen.

10 miesięcy i 350 punktów - plan dla Polski

Plan Volkswagena brzmi imponująco. Tak, jest rozciągnięty w czasie. Mimo wszystko 36 tysięcy punktów ładujących w Europie to duża ilość. Szczególnie że koszt budowy tak szerokiej infrastruktury wcale nie będzie niski. Niemcy przeznaczyli bowiem na ten cel 250 milionów euro. Czy Polska jest ujęta w nowej mapie działania? Jak najbardziej. Tylko w ciągu 10 najbliższych miesięcy Grupa Volkswagena chce postawić nad Wisłą 350 publicznych ładowarek.

Budowa punktów ładujących nie wyczerpuje wszystkich działań jakie planuje Volkswagen. Niemcy chcą popularyzować napęd elektryczny w jeszcze jeden sposób. Już w roku 2020 firma Elli zaprezentuje nowy produkt - taniego wallboksa, którego każdy kierowca będzie mógł zamontować w domu czy pod biurem. Domowe stacje zdaniem Volkswagena odegrają kluczową rolę w popularyzacji elektromobilności. Według szacunków firmy aż 70 proc. ładowań e-pojazdów będzie się odbywać we własnym garażu lub właśnie w miejscu pracy.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Tomasz Szymański

Doradca podatkowy z Departamentu Kontroli Podatkowych Mariański Group Kancelaria Prawno-Podatkowa

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »