reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Motonews > Rynek > Zakład Opla w Gliwicach - PSA będzie tam składać duże dostawczaki!

Zakład Opla w Gliwicach - PSA będzie tam składać duże dostawczaki!

Przyszłość zakładu Opla w Gliwicach jest już pewna, a słabnąca produkcja Astry w żaden sposób mu nie zagraża. Montownia zajmie się bowiem montażem dużych vanów!

Od kilku miesięcy nad zakładem Opla w Gliwicach zbierały się czarne chmury. W zeszłym roku fabryka miała rekordowo niski wskaźnik produkcji. W ciągu 12 miesięcy taśmy opuściło tylko 106,5 tysiąca Astr. Dla porównania dwa lata wcześniej ilość była blisko dwukrotnie wyższa! Niższa produkcja i fuzja Opla z koncernem PSA sprawiły, że pojawiły się plotki dotyczące przyszłości zakładu. Mówiło się o kilku scenariuszach, a konkretnie wprowadzeniu nowego modelu, ograniczeniu zatrudnienia lub zamknięciu zakładu.

Fabryka Opla w Gliwicach: Boxer, Jumper i spółka

Dziś oficjalnie już wiadomo, że Gliwice zmienią profil produkcji. Sukces lekkich samochodów dostawczych oferowanych przez francuski koncern PSA wymaga rozbudowywania mocy produkcyjnych. I tym właśnie zadaniem zajmie się polska fabryka. Na Śląsku powstawać będą przede wszystkim takie modele jak Peugeot Boxer i Citroen Jumper. Po unifikacji gamy modelowej nad Wisłą budowany może być również oplowski odpowiednich francuskich vanów. Wstępne plany zakładają, że Gliwice będzie opuszczać nawet 100 tysięcy dużych dostawczaków każdego roku.

Decyzja o uruchomieniu produkcji dużych samochodów dostawczych jest mocnym fundamentem dla przyszłości gliwickiej lokalizacji i jednocześnie dużym wyzwaniem, aby osiągnąć najwyższy poziom wydajności i jakości, który spełni oczekiwania naszych klientów biznesowych. Zademonstrujemy w najbliższych latach zdolność adaptacji naszych procesów do produkcji tego typu samochodów, potwierdzając tym samym pokładane w nas zaufanie”, powiedział Andrzej Korpak, dyrektor gliwickiego zakładu Groupe PSA.

reklama

Czytaj także

Data publikacji:

Autor:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Zakład Opla w Gliwicach - PSA będzie tam składać duże dostawczaki!
Zakład Opla w Gliwicach - PSA będzie tam składać duże dostawczaki!

Czas pracy 2020. Planowanie, rozliczanie i ewidencja59.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

reklama

Prawne ciekawostki

reklama

Eksperci portalu infor.pl

adw. Agata Stanilewicz-Krzysztofiak

Partner Kancelarii Kawczyński i Kieszkowski Adwokaci i Radcowie Prawni sp. p. www.kklaw.pl

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama