reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Motonews > Rynek > Nadchodzi ciężkie półrocze dla motoryzacji

Nadchodzi ciężkie półrocze dla motoryzacji

Nadchodzące półrocze może być bardzo trudne dla naszego rynku motoryzacyjnego. Już czerwcowe wyniki są dalekie od ideału i niestety wszystko wskazuje na to, że europejski rynek nowych aut czekają dalsze spadki.

Według informacji serwisu branżowego Automotive News Europe, druga połowa roku może przynieść dalsze pogorszenie koniunktury na rynku nowych aut w Unii Europejskiej. Wzrost sprzedaży (maj 2011 +7,1%) okazał się krótkotrwały i czerwiec przyniósł odwrócenie trendu. Sprzedaż samochodów w czerwcu 2011 spadła o 8,1 %.

Prognozy mówią, że w drugiej połowie roku, Unia Europejska podąży dwoma torami. Po jednej stronie bieguna znajdują się Niemcy, natomiast po drugiej kraje Europy Południowej z Włochami na czele (trzecia gospodarka strefy euro). W ekspresowym tempie, Rzym niedawno przyjął pakiet oszczędnościowy mający uchronić Włochy przez kryzysem podobnym do tego z Irlandii czy Grecji.

Zobacz też: Na nowe auto poczekasz nawet 5 miesięcy

Komentatorzy branży motoryzacyjnej podają, że spadki sprzedaży to m. in skutek sytuacji Grecji i problemów związanych z wysokim zadłużeniem innych krajów strefy euro, które musiały przyjąć poważne programy oszczędnościowe. To z kolei negatywnie wpływa na nastroje i sytuację finansową konsumentów, którzy z niepokojem patrzą w przyszłość.

Zobacz też: Zwiększa się sprzedaż Chevroleta

Niepokojącym sygnałem jest także spowolnienie sprzedaży w takich krajach jak Finlandia, Holandia, Norwegia oraz Szwecja, gdzie do tej pory koniunktura była bardzo dobra. Szacuje się, że w tym roku europejski rynek nowych aut zmniejszy się o około 3%, osiągając poziom około 13 mln egzemplarzy sprzedanych nowych aut.

źródło: Samar

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Sprzedaż samochodów w czerwcu 2011 spadła o 8,1 %. fot. moto.wieszjak.pl
Sprzedaż samochodów w czerwcu 2011 spadła o 8,1 %. fot. moto.wieszjak.pl

Nowa matryca stawek VAT – PKWiU, CN378.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

reklama

Prawne ciekawostki

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Milena Wilczak

Właścicielka biura rachunkowego Account Finance

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama