reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Motonews > Rynek > Opel: rośnie sprzedaż i udziały w rynku

Opel: rośnie sprzedaż i udziały w rynku

Opel zwiększa swój udział w rynku europejskim. W maju 2011 roku, jako siódmym miesiącu z kolei, wzrósł do 6,3 procent. W maju zeszłego roku wynosił on 5,8 procent.

Opel sprzedał więc o 24000 samochodów więcej, czyli o 26,1 procent. W pierwszych pięciu miesiącach 2011 roku, udział Opla wzrósł bardziej niż w analogicznym okresie roku ubiegłego. To oznacza, że sprzedaż wzrosła o 55000 samochodów. Wynik sprzedanych samochodów w Europie, od stycznia do maja 2011 roku to 534000 aut.

Do tych sukcesów rozczyniły się niewątpliwie modele Meriva oraz Astra Sports Tourer, które w swoich segmentach są uważane za najlepsze. Dotychczas modeli Meriva zostało wyprodukowanych około 150000.

Zobacz też: Produkcja samochodów w Polsce - maj 2011  

A jak sytuacja Opla prezentuje się na jego rodzimym rynku?

Sprzedaż w maju 2011 roku w Niemczech wzrosła o 38 procent w porównaniu do maja ubiegłego roku. Jego udział w rynku niemieckim to 8,1 procent. Zwiększyła się również sprzedaż w pięciu miesiącach 2011 roku- o 23 procent, co dało procentowy udział w rynku na poziomie 7,65.

Ciągłe wzrosty na koncie Opla to nie przypadek. „Wielkość naszej sprzedaży wykazuje długoterminową, stabilną tendencję zwyżkową. Jednak nie rośniemy w siłę tylko dlatego, że poprawiła się sytuacja gospodarcza, ale także stale poprawiamy swój udział w rynku w porównaniu z konkurencją. W ciągu ostatnich kilku miesięcy tylko nieliczni producenci zdołali tego dokonać. To dowodzi, że nasze nowe samochody w pełni spełniają życzenia i wymagania naszych klientów.”- wyjaśnia Alain Visser, wiceprezes ds. sprzedaży, marketingu i usług posprzedażnych Opla.

Zobacz też: Polska jednym z największych rynków dla Mitsubishi 

Kondycja marki w Polsce

U nas również zanotowano wzrost udziału w rynku w okresie styczeń- kwiecień 2011, o 0,4% procent, co daje całkowity udział wielkości 7,6 punktu procentowego. Opel Meriva zwiększył swój udział w rynku minivanów dwukrotnie, a Astra w swoim segmencie o 2,1 procent.

Marka ma swoje udziały w 23 na 27 rynków europejskich.

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Dotychczas modeli Meriva zostało wyprodukowanych około 150000 Opel Meriva, fot. moto.wieszjak.pl
Dotychczas modeli Meriva zostało wyprodukowanych około 150000 Opel Meriva, fot. moto.wieszjak.pl

Ulgi na rozwój i innowacje w PIT i CIT. Zmiany 202169.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

reklama

Prawne ciekawostki

reklama

Eksperci portalu infor.pl

BG TAX & LEGAL

Spółka BG TAX & LEGAL od 2015 r. świadczy usługi profesjonalnego doradztwa podatkowego na rzecz średnich i dużych przedsiębiorstw, specjalizując się w bieżącym doradztwie podatkowym, jak i transakcyjnym.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama