| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Motonews > Rynek > Opel: rośnie sprzedaż i udziały w rynku

Opel: rośnie sprzedaż i udziały w rynku

Opel zwiększa swój udział w rynku europejskim. W maju 2011 roku, jako siódmym miesiącu z kolei, wzrósł do 6,3 procent. W maju zeszłego roku wynosił on 5,8 procent.

Opel sprzedał więc o 24000 samochodów więcej, czyli o 26,1 procent. W pierwszych pięciu miesiącach 2011 roku, udział Opla wzrósł bardziej niż w analogicznym okresie roku ubiegłego. To oznacza, że sprzedaż wzrosła o 55000 samochodów. Wynik sprzedanych samochodów w Europie, od stycznia do maja 2011 roku to 534000 aut.

Do tych sukcesów rozczyniły się niewątpliwie modele Meriva oraz Astra Sports Tourer, które w swoich segmentach są uważane za najlepsze. Dotychczas modeli Meriva zostało wyprodukowanych około 150000.

Zobacz też: Produkcja samochodów w Polsce - maj 2011  

A jak sytuacja Opla prezentuje się na jego rodzimym rynku?

Sprzedaż w maju 2011 roku w Niemczech wzrosła o 38 procent w porównaniu do maja ubiegłego roku. Jego udział w rynku niemieckim to 8,1 procent. Zwiększyła się również sprzedaż w pięciu miesiącach 2011 roku- o 23 procent, co dało procentowy udział w rynku na poziomie 7,65.

Ciągłe wzrosty na koncie Opla to nie przypadek. „Wielkość naszej sprzedaży wykazuje długoterminową, stabilną tendencję zwyżkową. Jednak nie rośniemy w siłę tylko dlatego, że poprawiła się sytuacja gospodarcza, ale także stale poprawiamy swój udział w rynku w porównaniu z konkurencją. W ciągu ostatnich kilku miesięcy tylko nieliczni producenci zdołali tego dokonać. To dowodzi, że nasze nowe samochody w pełni spełniają życzenia i wymagania naszych klientów.”- wyjaśnia Alain Visser, wiceprezes ds. sprzedaży, marketingu i usług posprzedażnych Opla.

Zobacz też: Polska jednym z największych rynków dla Mitsubishi 

Kondycja marki w Polsce

U nas również zanotowano wzrost udziału w rynku w okresie styczeń- kwiecień 2011, o 0,4% procent, co daje całkowity udział wielkości 7,6 punktu procentowego. Opel Meriva zwiększył swój udział w rynku minivanów dwukrotnie, a Astra w swoim segmencie o 2,1 procent.

Marka ma swoje udziały w 23 na 27 rynków europejskich.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

PLISZKA inżyniering przeciwpożarowy

PLISZKA inżyniering przeciwpożarowy od 1989 roku działa na polu zwiększenia świadomości społecznej w zakresie profilaktyki i bezpieczeństwa przeciwpożarowego w domach, biurach, zakładach przemysłowych itp.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »