reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Motonews > Rynek > Ropa najtańsza od 2 miesięcy

Ropa najtańsza od 2 miesięcy

Cena za baryłkę ropy spadła poniżej 97 dolarów. Surowiec tanieje na całym świecie, a prognozy mówią że ceny na stacjach w tym tygodniu mogą nieznacznie spaść.

W ciągu ostatnich trzech miesięcy ceny ropy spadły aż o 35 procent. Największe obniżki zanotowano w ostatnich tygodniach. Nie przekłada się to niestety na ceny na stacjach. Dystrybutorzy wykorzystują ten okres do podniesienia swoich marż.

Powodem taniejącej ropy jest wycofanie się funduszy, które spekulowały cenami ropy, grając na jej zwyżki. Obawy o światowe spowolnienie gospodarcze jakie może wywołać wysoka cena tego surowca, również nie pozostają bez znaczenia.

Zobacz też: Co wpływa na podniesienie cen paliw?

Duże spadki w ostatnich dniach to zasługa umacniającego się dolara i zbliżającego się końca programu skupu obligacji przez USA, ograniczającego dopływ świeżej gotówki, za którą skupowano ropę. Agencja Reutera zapytała analityków o dalszy trend. Ci jednoznacznie stwierdzili, że możemy oczekiwać ponownej zwyżki ceny surowca.

Zobacz też: Po Euro 2012 koniec z budową dróg?

Serwis e-Petrol podaje, że stacje benzynowe nie spieszą się z obniżkami cen. Polscy kierowcy mogą spodziewać się jedynie symbolicznych obniżek, rzędu 1-3 groszy na litrze. Niestety wygląda na to, że do cen powyżej 5 zł za litr przyjdzie nam się przyzwyczaić – na stałe.

Źródło: Reuters

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Mimo spadających cen surowca na rynku, na stacjach benzynowych nie widać obniżek   fot. moto wieszjak
Mimo spadających cen surowca na rynku, na stacjach benzynowych nie widać obniżek fot. moto wieszjak

VAT 2021. Podatki część 239.90 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Russell Bedford Poland Sp. z o.o.

Grupa doradcza Russell Bedford jest członkiem międzynarodowej sieci niezależnych firm doradczych Russell Bedford International, zrzeszających prawników, audytorów, doradców podatkowych, księgowych, finansistów oraz doradców biznesowych. Russell Bedford doradza klientom w ponad 90 krajach na całym świecie. Grupa posiada ponad 290 biur i zatrudnia ok. 7.000 profesjonalnych doradców.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama