| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Motonews > Rynek > Leasing dla każdego

Leasing dla każdego

Łatwiej będzie ubiegać się o leasing. Od teraz nie tylko przedsiębiorcy będą mogli skorzystać z takiej formy użytkowania samochodu.

Ustawa z dn. 25 marca 2011r wprowadza zmiany w prawie gospodarczym dotyczącym przeszkód administracyjnych dla przedsiębiorców. Pozwoli to od 1 lipca 2011 roku każdej osobie fizycznej wziąć w leasing samochód czy sprzęt RTV.

Do tej pory wielu Polaków, choć chciało wyleasingować samochód, nie mogło. Często było to uniemożliwione przez różne czynniki. W dużej mierze przez niejasności prawne. Po wejściu w życie zmian w ustawie z 25 marca, wszelkie wątpliwości mają być rozwiane. I przez to leasing nie dość, że dostępny dla większej liczby osób, to jego zasady staną się jasne i przejrzyste. A wtedy już tylko od możliwości finansowych i woli potencjalnego nabywcy zależy decyzja, czy woli samochód wyleasingować, czy kupić. Często za kredyt zaciągnięty w banku.

Zobacz również: Porsche Panamera z silnikiem Diesla

Z wyleasingowanego samochodu możemy korzystać, ale nie stajemy się jego właścicielem. Pozostaje nim nadal firma, z której mamy dany samochód. Raty, które będziemy płacić, zaliczać się będą do spłaty wartości pojazdu.

Zobacz również: Powrót legendy: Alfa Romeo Zagato TZ3 Stradale

O czym należy pamiętać podpisując umowę z firmą leasingową? Przede wszystkim umowa powinna być sporządzona na piśmie. Ważnym jest zapis informujący o tym, kto w przypadku utraty samochodu ponosi koszty jego ubezpieczenia. W większości przypadków obowiązek ten nakłada się na korzystającego z auta. Ponadto osoba ta musi dbać o czystość i sprawność pojazdu oraz ponosić koszty eksploatacji.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Marcin Pietrusiński

Doradca podatkowy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »