| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Motonews > Rynek > Co wpływa na podniesienie cen paliw?

Co wpływa na podniesienie cen paliw?

Trwa proces ubiegania się o przyznanie ulgi akcyzowej na biokomponenty niezbędne do produkcji oleju napędowego, w stu procentach ekologicznego.

W  tym celu największe koncerny zmusiły rząd, aby zwrócił się do Komisji Europejskiej. Pomimo tego, że postanowiono o ustanowieniu ulgi na produkcję biopaliw, przebieg sprawy niezadowala w pełni ich producentów. Dlaczego? Ponieważ procedury wdrożenia wszystkich ustaleń w życie sączasochłonne i nie pozwolą na korzystanie z ulgi jeszcze w tym roku. Najprawdopodobniejwięc czekać trzeba będzie na nią do roku2012.

Zobacz też: Więcej biopaliwa w biopaliwie? 

Poprzednia obniżka akcyzowa obowiązywała do maja . Odgrywaławażną rolę, ponieważ dotyczyła w dużej mierze oleju napędowego B100, złożonegow 100 procentach z bioestru. I chociaż według ustawy okołobudżetowej, takowaulga jak najbardziej miała prawo działać, rząd nie wystosował odpowiedniegopisma do Brukseli. Skutkiem czego przestała obowiązywać. 

Zobacz też: Benzyna podrożeje o 20 groszy   

Ulga na produkcję składników do stuprocentowegoekologicznego paliwa jest dla koncernów dużą pomocą. W przypadku paliw z ponad80-procentową zawartością biokomponentów, oznacza duże nakłady finansowe i jestmało opłacalna. A jaki jest skutek braku tej ulgi? Kolejne podwyżki cen paliw.Bo nie koncerny będą ponosić tego finansowe konsekwencje, tylko kierowcy.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

e-agropodatki.pl

Pierwszy w Polsce podatkowy serwis informacyjny dla rolników indywidualnych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »