reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Motonews > Rynek > Co wpływa na podniesienie cen paliw?

Co wpływa na podniesienie cen paliw?

Trwa proces ubiegania się o przyznanie ulgi akcyzowej na biokomponenty niezbędne do produkcji oleju napędowego, w stu procentach ekologicznego.

W  tym celu największe koncerny zmusiły rząd, aby zwrócił się do Komisji Europejskiej. Pomimo tego, że postanowiono o ustanowieniu ulgi na produkcję biopaliw, przebieg sprawy niezadowala w pełni ich producentów. Dlaczego? Ponieważ procedury wdrożenia wszystkich ustaleń w życie sączasochłonne i nie pozwolą na korzystanie z ulgi jeszcze w tym roku. Najprawdopodobniejwięc czekać trzeba będzie na nią do roku2012.

Zobacz też: Więcej biopaliwa w biopaliwie? 

Poprzednia obniżka akcyzowa obowiązywała do maja . Odgrywaławażną rolę, ponieważ dotyczyła w dużej mierze oleju napędowego B100, złożonegow 100 procentach z bioestru. I chociaż według ustawy okołobudżetowej, takowaulga jak najbardziej miała prawo działać, rząd nie wystosował odpowiedniegopisma do Brukseli. Skutkiem czego przestała obowiązywać. 

Zobacz też: Benzyna podrożeje o 20 groszy   

Ulga na produkcję składników do stuprocentowegoekologicznego paliwa jest dla koncernów dużą pomocą. W przypadku paliw z ponad80-procentową zawartością biokomponentów, oznacza duże nakłady finansowe i jestmało opłacalna. A jaki jest skutek braku tej ulgi? Kolejne podwyżki cen paliw.Bo nie koncerny będą ponosić tego finansowe konsekwencje, tylko kierowcy.

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Co wpływa na podniesienie cen paliw?
Co wpływa na podniesienie cen paliw?

Uprawnienia rodziców w pracy. Poradnik pracodawcy59.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

reklama

Prawne ciekawostki

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

reklama
reklama
reklama