REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Zdalnie sterowane Volvo

Volvo i Microsoft opracowały technologię, dzięki której jeszcze w 2016 r. będzie można sterować funkcjami samochodu poprzez zakładaną na rękę opaskę. Komendy będą wydawane głosowo, analogicznie jak to się odbywało w słynnym serialu z Davidem Hasselhoffem, który zdalnie wydawał polecenia swojemu samochodowi nazwanemu KITT!
Volvo i Microsoft opracowały technologię, dzięki której jeszcze w 2016 r. będzie można sterować funkcjami samochodu poprzez zakładaną na rękę opaskę. Komendy będą wydawane głosowo, analogicznie jak to się odbywało w słynnym serialu z Davidem Hasselhoffem, który zdalnie wydawał polecenia swojemu samochodowi nazwanemu KITT!
Volvo

REKLAMA

REKLAMA

Volvo i Microsoft opracowały technologię, dzięki której jeszcze w 2016 r. będzie można sterować funkcjami samochodu poprzez zakładaną na rękę opaskę. Komendy będą wydawane głosowo, analogicznie jak to się odbywało w słynnym serialu z Davidem Hasselhoffem, który zdalnie wydawał polecenia swojemu samochodowi nazwanemu KITT!

Minęły 33 lata odkąd David Hasselhoff w słynnym serialu telewizyjnym wydawał głosowe komendy swojemu legendarnemu autu – KITT-owi. Tego rodzaju technologia robiła ogromne wrażenie ale wydawała się zupełną fantastyką. Dziś Volvo i Microsoft informują, że już niebawem będzie można skorzystać z opracowanej wspólnie technologii, która pozwoli aktywować liczne funkcje samochodu za pomocą sterowanej głosem opaski Microsoft Band 2.

REKLAMA

Zobacz też: Gama silników i polskie ceny nowego Volvo S90

Opaska Microsoft Band 2

REKLAMA

W kluczowych scenach serialu Nieustraszony (Knight Rider) główny bohater wychodził z wielu opresji obronną ręką, ponieważ za pomocą zegarka porozumiewał się ze swoim samochodem. Auta Volvo nie będą przebijać ścian, ani przeskakiwać nad innymi pojazdami, co potrafił serialowy KITT. Ale tak jak on będą rozumiały komendy głosowe wydawane opasce smart Microsoft Band 2. Z jej pomocą kierowca będzie mógł m.in. ustawić cel nawigacji, podgrzać wnętrze auta, zamknąć lub otworzyć zamki, czy włączyć światła korzystając z aplikacji Volvo On Call podłączonej do Microsoft Band 2.

W ostatnim czasie Volvo Cars skupia się na wyjściu poza typowe rozwiązania stosowane w branży motoryzacyjnej i pozyskaniu nowych partnerów, którzy wesprą markę w zakresie innowacji. W listopadzie 2015 ogłoszona została oficjalna współpraca Volvo i Microsoftu. Zapowiedziano, że pierwszym wspólnym projektem tych firm będzie adaptacja do potrzeb rynku motoryzacyjnego technologii HoloLens – pierwszego na świecie bezprzewodowego komputera holograficznego. Dzięki temu klienci będą mogli zobaczyć hologram konfigurowanego przez siebie samochodu. Kolejnym punktem współpracy między markami jest wspólne rozwijanie technologii stosowanych w samochodach nowej generacji.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Kontrola głosowa to tylko początek

Celem Volvo jest ciągła poprawa komfortu oraz ułatwienie obsługi naszych samochodów. Chcemy to osiągnąć dzięki skorzystaniu z nowoczesnych rozwiązań w łatwy, a zarazem inspirujący sposób. Kontrola głosowa to jedynie wierzchołek góry lodowej przyszłych możliwości, jakie będą dawały kierowcom naszych aut usługi cyfrowego wsparcia – powiedział Dr Thomas Müller, Vice President działu Electrics/Electronics & E-propulsion w Volvo Car Group.

REKLAMA

Rzeczy, które jeszcze niedawno oglądaliśmy w filmach science-fiction trafiają właśnie do produkcji. Sterowanie funkcjami auta za pomocą opaski Microsoft jest tego najlepszym przykładem. W naszych projektach staramy się, aby technologia poprawiała codzienny komfort i bezpieczeństwo korzystania z auta. Tak rozumiemy innowacje – podsumował Klas Bendrik Senior Vice President oraz Chief Information Officer w Volvo Car Group.

Kontynuujemy naszą współpracę z Volvo dostarczając przełomowe rozwiązanie, które poprawi wygodę korzystania z samochodu, powiedziała Peggy Johnson, Executive Vice President działu rozwoju biznesu w firmie Microsoft. Razem z Volvo uczymy się wykorzystania potencjału tej technologii. Dzięki niej realnie poprawi się bezpieczeństwo i produktywność kierowców.

Możliwość połączenia z samochodem Volvo za pomocą Microsoft Band 2 zostanie udostępniona klientom na wszystkich rynkach, gdzie dostępna jest aplikacja Volvo On Call już wiosną 2016.

Źródło: Materiały prasowe Volvo

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Dłuższa trasa elektrykiem: ładowanie auta przestaje być problemem bo sieć stacji zaczyna się pokrywać z siecią Biedronki

Wkrótce ruszając w dalszą trasę samochodem elektrycznym i szykując plan podróży łatwiej będzie wybrać market Biedronki na trasie na przerwę połączoną z ładowaniem auta niż przeglądać samą sieć dostępnych stacji ładowania. Biedronka we współpracy z firmą Powerdot stara się w szczególności wypełniać nowymi stacjami ładowania wszelkie białe plamy polskiej elektromobilności.

Blisko milion pasażerów. Tylu w 2023 r. przewiozły wąskotorówki. Nie wiedzieliście, że takie pociągi jeszcze jeżdżą?

Koleje wąskotorowe po latach zapomnienia znów stają się popularne w Polsce. W 2023 r. podróżowało nimi ponad 948 tys. osób. To prawie dwukrotnie więcej niż przed 10 laty. A to nie koniec ciekawych statystyk.

Mitsubishi się rozpędza. Nowy ASX stał się właśnie starym ASX-em. Na rynku zadebiutuje nowsza wersja

Mitsubishi szykuje się do liftingu nowego ASX-a. Samochód w zmienionej formie zadebiutuje w Polsce już jesienią tego roku. Tak, dobrze zgadliście. W tle nowego ASX-a nadal powiewać będzie francuska flaga. A metod modernizacji można upatrywać w poliftingowym Capturze.

Gęstszy olej w starym silniku? To popularny mit wśród kierowców. Ile w nim prawdy?

Auto ma spory przebieg? Zatem do silnika trzeba wlać gęstszy olej. To ma wydłużyć jego żywotność. Tak przynajmniej mówi popularny wśród kierowców mit. Okazuje się jednak, że efekt może być zupełnie odwrotny. Mechanicy i specjaliści z rynku mechanicznego ostrzegają.

REKLAMA

Znamy cenę nowych tablic rejestracyjnych. Będą droższe od starych. A i tak nie dostanie ich każdy kierowca

1 czerwca 2024 r. w Polsce pojawią się nowe tablice rejestracyjne. Żółte oznaczenia z czerwonymi literami będą przeznaczone do czasowej rejestracji samochodów osobowych przeznaczonych do zawodów sportowych. Ile będzie kosztować ich wydanie?

MAN stworzy ciężarówkę z napędem wodorowym. hTGX nie będzie miał ogniwa paliwowego. On będzie spalać wodór

Nowa ciężarówka MAN hTGX zadebiutuje w 2025 r. Będzie to pojazd wyposażony w silnik spalinowy. Jego paliwem stanie się wodór. Ciągnik ma mieć zastosowanie specjalne. Czemu jednak MAN nazywa go pojazdem bezemisyjnym?

Jak podróżować z przyczepą kempingową? Jak się przygotować na taki wyjazd?

Pokój hotelowy z widokiem na jezioro i wraz z serią osobistych drobiazgów? Proszę bardzo! To jednak z zalet podróżowania z przyczepą kempingową. Sezon na takie wyjazdy właśnie w Polsce startuje. Warto zatem podpowiedzieć, jak kierowca może się do niego przygotować.

Wielkie zmiany dla kierowców w Gliwicach, Częstochowie i Tomaszowie Mazowieckim. Obejmą m.in. DTŚ

Rząd szykuje wielkie zmiany dla kierowców. Wyznaczył odcinki dróg w Gliwicach, Częstochowie i Tomaszowie Mazowieckim, które stracą status dróg krajowych. Nowelizacja, która wejdzie w życie 1 stycznia 2025 r., obejmuje m.in. legendarną Drogową Trasę Średnicową. Szlaki te wyjdą spod zarządu GDDKiA. Co to oznacza?

REKLAMA

Nowy zakład bieżnikowania opon w Polsce. Handlopex wykorzysta technologię Bridgestone

Handlopex uruchamia zakład bieżnikowania opon używanych w Kleszczelach. Ten każdego roku rocznie będzie produkował ok. 12 000 opon bieżnikowanych w technologii Bandag. Technologii Bandag, która została opracowana przez Bridgestone.

1,4 mld zł na autobusy z KPO. Nowy nabór dofinansuje nie tylko zakup autobusów elektrycznych

Ministerstwo infrastruktury ogłasza drugi nabór w konkursie autobusowym. Dostępna jest pula 1 403,5 mln zł. Za tą kwotę z KPO ma zostać sfinansowany zakup 372 autobusów. I nie muszą być one zeroemisyjne.

REKLAMA