| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Motonews > Premiery i zapowiedzi > Nowa Toyota Prius: pierwsze dane techniczne

Nowa Toyota Prius: pierwsze dane techniczne

Nowa Toyota Prius zostanie zaprezentowana na Salonie Samochodowym we Frankfurcie. Czwarta generacja hybrydowego auta Toyoty ma wprowadzić na rynek zupełnie nowe technologie.

Toyota Prius IV

Podczas Salonu Samochodowego we Frankfurcie Toyota zaprezentuje najbardziej przełomową premierę tego roku – Priusa czwartej generacji. Najpopularniejszy samochód hybrydowy świata, obecny na rynku od 18 lat, wyznacza nowe standardy zużycia paliwa i emisji spalin, zapewniając jednocześnie zdecydowanie lepsze osiągi i jeszcze większą radość z jazdy.

Toyota Prius czwartej generacji stawia kolejny milowy krok w rozwoju technologii hybrydowej Toyoty. Tak jak każda poprzednia generacja, nowy Prius wprowadza na rynek przełomowe technologie. Debiutujący model wyznacza jeszcze wyższe standardy pod względem efektywności, osiągów, oszczędności paliwa i niskiej emisji dwutlenku węgla, korzystając jednocześnie z atutów swoich poprzedników.

Napęd hybrydowy

Nowy Prius napędzany jest układem hybrydowym najnowszej generacji, który zapewnia znacznie niższe zużycie paliwa, szczególnie w cyklu pozamiejskim, oraz ogromną radość z jazdy. Napęd pracuje ciszej i płynniej niż dotychczas.

Całkowicie zmodernizowany pełny napęd hybrydowy jest teraz lżejszy, wydajniejszy i bardziej dynamiczny. Przebudowany silnik spalinowy wykazuje się sprawność cieplną powyżej 40% – jest to najlepszy wynik na świecie dla silnika benzynowego. Pozostałe elementy układu hybrydowego są bardziej kompaktowe i zostały tak umiejscowione, by obniżyć środek ciężkości i zajmować jak najmniej miejsca. Nowy zestaw baterii niklowo-wodorkowych o zwiększonej gęstości energetycznej jest teraz mniejszy, bardziej wydajny i trwały.

Nowa platforma TNGA

Toyota Prius jest wizytówką marki, najbardziej reprezentatywnym przedstawicielem rodziny hybryd, służącym Toyocie do demonstrowania najnowocześniejszych technologii w dziedzinie napędu, bezpieczeństwa i komfortu. Kompleksowa technologia TNGA (Toyota New Generation Architecture) obejmująca nowe platformy, napędy oraz innowacyjne rozwiązania w dziedzinie organizacji produkcji, przenosi wszystkie te parametry na wyższy poziom.

Platforma TNGA przyczyniła się do poprawy dynamiki i ekonomiczności Priusa. Samochód ma niżej położony środek ciężkości, co zapewnia bardziej precyzyjne i stabilne prowadzenie. Nowa platforma stworzyła projektantom większe możliwości ekspresji, dzięki czemu powstał samochód o nowoczesnym, atrakcyjnym wyglądzie i bardziej muskularnej sylwetce. Auto ma bardziej przestronne, komfortowe wnętrze oraz większy bagażnik. Wnętrze zyskało też bardziej wyważony, spokojny charakter.

Bezpieczeństwo

Nowy Prius otrzymał rozszerzony pakiet Toyota Safety Sense, oparty na współpracy kamery i radaru. Rozbudowana wersja zawiera aktywny tempomat (Adaptive Cruise Control), który dostosowuje prędkość samochodu do prędkości poprzedzającego pojazdu, oraz układ wczesnego reagowania w razie ryzyka zderzenia (Pre-Collision System) rozszerzony o funkcję zapobiegania zderzeniom z pieszymi.

Prius czwartej generacji stanie się nowym punktem odniesienia dla całego rynku samochodów z alternatywnymi napędami. Osiągnięcia technologiczne zespołu projektantów Priusa w dziedzinie wydajności i osiągów napędu hybrydowego, stabilności prowadzenia i radości z jazdy będą wprowadzane stopniowo do następnych hybrydowych modeli Toyoty.

Źródło: materiały prasowe Toyota

Czytaj także

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Nowa Toyota Prius czwartej generacji będzie posiadać silnik spalinowy odznaczający się wysoką bo aż 40% sprawnością.
Nowa Toyota Prius czwartej generacji będzie posiadać silnik spalinowy odznaczający się wysoką bo aż 40% sprawnością.

Potrącenia komornicze i administracyjne z wynagrodzeń69.30 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Sadkowski i Wspólnicy

Sadkowski i Wspólnicy Spółka Komandytowa - to kancelaria prawna z dwunastoletnim doświadczeniem na rynku.  Ponad siedemdziesięcioosobowy zespół kancelarii tworzą doświadczeni radcy prawni, adwokaci i doradcy podatkowi.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »