| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Motonews > Premiery i zapowiedzi > Goodyear ma nowy sterowiec

Goodyear ma nowy sterowiec

Wingfoot One - to najnowszy sterowiec, który zasili flotę statków powietrznych firmy Goodyear. W nowym sterowcu zastosowano zmiany konstrukcyjne (po raz pierwszy od 70 lat), dzięki którym m.in. może latać z wyższą prędkością. Firma planuje powiększać swoją flotę statków powietrznych.

Sterowiec Wingfoot One

Wingfoot One jest pierwszym statkiem powietrznym nowej generacji, produkowanym przez niemieckie zakłady ZLT Zeppelin Luftschifftechnik. Został zmontowany przez ekipę inżynierów firm Zeppelin i Goodyear w 12 miesięcy.
Sterowiec odzwierciedla pierwszą poważną zmianę konstrukcyjną w statkach powietrznych Goodyeara w ostatnich niemal 70 latach. Nowy sterowiec został wyposażony w zaawansowaną awionikę pokładową i systemy kontroli lotu, umożliwiające latanie z wyższą prędkością, a także unoszenie się w miejscu. Przestronna gondola dla pasażerów zapewnia bogatsze wrażenia z lotu dzięki dużym, panoramicznym oknom.

W ciągu kolejnych czterech lat Goodyear wyśle pod niebo dwa następne sterowce, a wycofa dwa pozostałe modele GZ-20, których bazy mieszczą się w Pompano Beach na Florydzie oraz w Garson w Kalifornii.
W 2014 roku Goodyear transmitował z powietrza ważne wydarzenia takie jak finały ligi NBA, mistrzostwa uczelni wyższych BCS w futbolu, Derby Kentucky, Puchar Świata FIFA 2014 oraz wyścig Daytona 500.
Od 1917 roku Goodyear zbudował ponad 300 statków powietrznych, część z nich służyła obronności. Wiele powstało w zakładzie Wingfoot Lake.

Zobacz też: Test Lexus IS300h – skrojony na miarę

Chrzest Wingfoot One

Należący do nowej epoki technologicznie zaawansowanych statków powietrznych Wingfoot One został właśnie ochrzczony przez Robin Roberts, wielokrotnie nagradzaną współprowadzącą program „Good Morning America” w kanale telewizyjnym ABC News. Roberts, autorka i wieloletnia prowadząca programy sportowe w sieci ESPN, uroczyście nadała nazwę nowemu sterowcowi podczas ceremonii tradycyjnego rozbicia butelki o gondolę statku w obecności 2000 gości. Impreza odbyła się w należącym do Goodyeara hangarze Wingfoot Lake w Suffield w stanie Ohio.

„Chrzest Wingfoot One rozpoczyna nowy rozdział w historii sterowców Goodyear, jednego z najbardziej rozpoznawalnych i najstarszych symboli marki. Wingfoot One to znak, że na nowo angażujemy się w program statków powietrznych. Chcemy dzięki temu wzmocnić naszą pozycję najbardziej liczącego się operatora sterowców i wiodącego dostawcy usług transmisji najważniejszych wydarzeń oraz imprez sportowych i rozrywkowych z powietrza” – powiedział Richard J. Kramer, prezes zarządu i dyrektor generalny Goodyear.

Zobacz też: Test BMW 428i xDrive - utalentowany debiutant

Po uroczystej ceremonii Robin Roberts weszła na pokład Wingfoot One, który odbył swój pierwszy rejs. W ten sposób dziennikarka dołączyła do znanych kobiet, które chrzciły sterowce Goodyeara: kosmonautki Sally Ride (2000) i pionierki lotnictwa Amelii Earhart (1929).
„W 1918 roku mój pradziadek podjął pracę w Goodyearze i przeniósł się z rodziną do Akron w poszukiwaniu lepszego życia. W firmie pracowało również wielu innych moich krewnych. Myślę, że pradziadek nie przypuszczał, że jego prawnuczka zostanie poproszona o uroczyste nadanie imienia sterowcowi Goodyear. To dla mnie ogromny zaszczyt” – skomentowała R. Roberts.

Roberts jest blisko związana z Goodyearem i Akron. Jej matka urodziła się w tym mieście i ukończyła tam szkołę średnią, dosłownie kilka przecznic od centrali firmy.

Nazwę Wingfoot One wybrano w publicznym, internetowym głosowaniu spośród niemal 15 tysięcy zgłoszeń. Wybraną nazwę zaproponowała mieszkanka Akron Charlotte White, która w nagrodę spędzi dzień na pokładzie sterowca.

Źródło: Materiały prasowe Goodyear

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Marcin Krasoń, Home Broker

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »