reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Motonews > Premiery i zapowiedzi > Mercedes-Benz ulepsza napęd hyrydowy - Intelligent Hybrid

Mercedes-Benz ulepsza napęd hyrydowy - Intelligent Hybrid

Mercedes-Benz wprowadza nowe rozwiązanie do swoich hybryd o nazwie Intelligent Hybrid. Co kryje się pod tą nazwą i jakie niesie korzyści?

Usprawniona hybryda - Intelligent Hybrid

Mercedes-Benz opracował nowy system dla swoich hybryd, który nosi nazwę Intelligent Hybrid. Jest to system, który zarządza energią zgromadzoną w akumulatorach znajdujących się w samochodzie. Potrafi on m. in. ocenić a także uwzględnić przebieg drogi znajdującej się przed pojazdem, co pozwala na jak najwydajniejsze zarządzanie zgromadzoną energią. System ten stale monitoruje trasę, nawet kiedy wyłączona jest nawigacja satelitarna. Dzięki temu, podczas jazdy możemy w maksymalny sposób wykorzystywać odzyskaną energię.

Zjazd ze wzniesienia

Niewiele z aktualnie produkowanych hybryd potrafi w sposób efektywny odzyskiwać energię podczas zjazdu ze wzniesienia. Ich podstawowym problemem jest niewłaściwe ładowanie, przez co nie potrafią odzyskać energii podczas zjazdu w dół. Jednak technologia wprowadzona przez Mercedes-Benz, która została zastosowana po raz pierwszy w Mercedesie klasy S latem 2013 roku, pozwala na wykorzystanie wszelkich możliwości rekuperacji, które zapewnia droga znajdująca się przed samochodem.

Zobacz też: 9-stopniowa skrzynia biegów Mercedes-Benz

W życiu codziennym oznacza to, że jeśli akumulator jest całkowicie naładowany, silnik elektryczny będzie automatycznie wspomagał jednostkę spalinową. Kiedy akumulatory zostaną rozładowane, jednostka zacznie automatycznie, korzystając ze znajomości topologii trasy, w jak najefektywniejszy sposób ładować akumulatory. W rezultacie pozwala to na obniżenie zużycia paliwa oraz emisji dwutlenku węgla do atmosfery.

Nawigacja pomaga obniżyć zużycie paliwa

Aby jak najlepiej obliczyć potencjał rekuperacyjny drogi znajdującej się przed autem, system Intelligent Hybrid wykorzystuje dane z nawigacji COMAND Online. Należą do nich m. in. informacje o trasie oraz o ograniczeniach prędkości, które mogą znajdować się na dystansie nawet 7 kilometrów (dane wyliczane są z dokładnością do 1 metra).

Jednostka zarządzającą układem napędowym (Central Powertrain Controller – CPC) przetwarza te informacje, a następnie podejmuje odpowiednie działania – obniża poziom naładowania baterii przed zbliżającym się wzniesieniem poprzez uruchomienie jednostki elektrycznej lub jedynie zwiększenie roli silnika elektrycznego. Kontroluje przy tym każdą potencjalną konieczność doładowania akumulatorów, aby zapewnić optymalny poziom energii. Aby jak najlepiej wyliczyć potencjał odzyskanej energii, algorytmy sterujące uwzględniają takie parametry jak aktualna masa pojazdu, styl jazdy kierowcy (prędkość oraz częstość hamowań), a także wykorzystanie urządzeń dodatkowych.

reklama

Czytaj także

Ekspert:

Krzysztof Jurczyk

Pasjonat motoryzacji

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Mercedes-Benz S500 Plug-In Hybrid
Mercedes-Benz S500 Plug-In Hybrid

Mercedes-Benz S500 Plug-In Hybrid
Mercedes-Benz S500 Plug-In Hybrid

Mercedes-Benz S500 Plug-In Hybrid
Mercedes-Benz S500 Plug-In Hybrid

Nowy JPK_VAT z deklaracją i ewidencją39.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

reklama

Prawne ciekawostki

reklama

Eksperci portalu infor.pl

widoczni.com

Agencja marketingu internetowego

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama