| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Motonews > Prawo > Dobra wiadomość - wejście w życie okresu próbnego dla kierowców prawdopodobnie zostanie przesunięte!

Dobra wiadomość - wejście w życie okresu próbnego dla kierowców prawdopodobnie zostanie przesunięte!

Nowe przepisy, które miałyby wejść w życie 4 czerwca br. i dotyczyć osób starających się o prawo jazdy, prawdopodobnie nie zaczną obowiązywać tak wcześnie. Wszystko przez problemy z CEPIK-iem.

Okres próbny dla młodych kierowców prawdopodobnie nie zacznie obowiązywać od czerwca tego roku - to radosna nowina dla wszystkich tych osób, które w najbliższym czasie planują uzyskać prawo jazdy. W ramach okresu próbnego początkujący kierowcy przez dwa lata mieliby być pod szczególnym nadzorem i obowiązywałyby ich ograniczenia bardziej restrykcyjne niż bardziej doświadczonych kierowców. Więcej o okresie próbnym i jego szczegółach można przeczytać pod poniższym linkiem.

Zobacz też: Okres próbny dla młodych kierowców – 2018 r.

Czemu nowe przepisy nie wejdą w życie od czerwca bieżącego roku? Wszystkiemu winne są problemy z Centralną Ewidencją Pojazdów i Kierowców. Ministerstwo Cyfryzacji rozważa przełożenie terminu wprowadzenia okresu próbnego ze względu na niedopracowany jeszcze pod tym kątem system CEPIK. Wszyscy pamiętamy jakie problemy pojawiły się pod koniec ubiegłego roku po wprowadzeniu unowocześnionej wersji systemu, która miała za zadanie ułatwić wymianę dokumentów między Stacjami Kontroli Pojazdów a Wydziałami Komunikacji, by wytępić zjawisko "lewych" przeglądów. Niestety, już pierwszego dnia pojawiły się problemy techniczne, które sparaliżowały urzędy i uniemożliwiły właścicielom aut rejestrację pojazdów. Ministerstwo Cyfryzacji chce uniknąć podobnego błędu, dlatego prawdopodobnie wprowadzenie okresu próbnego dla początkujących kierowców zostanie odsunięte w czasie. Do kiedy? Wstępnie mówi się o dwóch miesiącach obsuwy, ale znając polskie realia opóźnienie może być jeszcze dłuższe.

Polecamy: Kodeks kierowcy - zmiany 2018

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

SANPRO

Doradztwo personalne, rekrutacja, organizacja zatrudnienia

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »