reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Motonews > Prawo > Opłata za wjazd do centrum miasta? Miasta będą mogły kolejny raz sięgnąć do portfeli kierowców

Opłata za wjazd do centrum miasta? Miasta będą mogły kolejny raz sięgnąć do portfeli kierowców

Ustawa umożliwiająca samorządom pobieranie opłaty za wjazd do centrów miast została już przyjęta przez rząd, co umożliwi dalsze wyciąganie pieniędzy z portfeli kierowców. I to nie małych, bo nawet 30 zł za dobę.

Źródło: Fotolia

Płatny wjazd do centrów miast to koszmar, którego obawiają się kierowcy. W założeniu taki pomysł ma za zadanie ograniczyć ruch aut w metropoliach i przyczynić się do oczyszczenia powietrza, jednak w polskich warunkach wydaje się zupełnie nietrafiony. Trzeba wziąć pod uwagę, że komunikacja publiczna w większości miejscowości w Polsce kuleje i zupełnie nie zachęca do przesiadki z samochodu do autobusu lub tramwaju. Według ministra energii, Krzysztofa Tchórzewskiego, rząd przyjął już ustawę, która umożliwi samorządom pobieranie opłat za wjazd do centrów miast i wejdzie w życie za około miesiąc lub dwa.

O jakich pieniądzach mowa? Chodzi dokładnie nawet o 30 zł za dobę w centrum miasta. Warto przy okazji dodać, że za brak opłaty kierowca mógłby otrzymać mandat w wysokości do 500 zł. Czy władze miast faktycznie zdecydują się na to rozwiązanie? Według przepisów strefa płatnego wjazdu musi być obszarem, na którym ulokowano dużo urzędów, uczelni lub sklepów, a tych nie brakuje w m.in. Warszawie, Poznaniu lub Krakowie. Na zwolnienie z opłat będą mogli liczyć posiadacze aut elektrycznych i na wodór, służby ratunkowe oraz mieszkańcy płatnej strefy.

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

reklama

Prawne ciekawostki

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Grupa Deweloperska GEO

Grupa Deweloperska GEO to holding kilkunastu spółek, prowadzących aktywną działalność na terenie trzech polskich aglomeracji: Krakowa, Wrocławia i Katowic.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama