reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Motonews > Prawo > Stacje kontroli pojazdów dla podmiotów niebędących przedsiębiorcami

Stacje kontroli pojazdów dla podmiotów niebędących przedsiębiorcami

20 marca 2015 roku Komisja Infrastruktury podjęła inicjatywę ustawodawczą, która ma pozwolić określonym podmiotom na prowadzenie stacji kontroli pojazdów nawet jeśli podmioty te nie są przedsiębiorstwami. Mowa jest głównie o szkołach i warsztatach szkolnych, które choć nie prowadzą działalności nastawione na zysk, to mają sprzęt odpowiedni do kształcenia przyszłych diagnostów i wykonywania okresowych kontroli stanu technicznego pojazdów.

Stacje kontroli pojazdów prowadzone przez szkoły

Komisja Infrastruktury podjęła inicjatywę ustawodawczą w sprawie nowelizacji ustawy o zmianie ustawy - Prawo o ruchu drogowym.

Celem projektu jest umożliwienie prowadzenia stacji kontroli pojazdów przez podmioty niebędące przedsiębiorcami, których prawa w tym zakresie wygasają z dniem 31 grudnia 2015 r. Z danych Transportowego Dozoru Technicznego wynika, że wydano ponad 160 poświadczeń o zgodności wyposażenia i warunków lokalowych dla podmiotów niebędących przedsiębiorcami w myśl ustawy  o swobodzie działalności gospodarczej - głównie dla szkół, centrów kształcenia i warsztatów szkolnych, straży pożarnej, wojska i policji, pogotowia ratunkowego oraz wojewódzkich ośrodków ruchu drogowego.

Zobacz też: Tablet do diagnostyki silników

Zmiana przepisów umożliwi uzyskanie poświadczeń zgodności przez te podmioty, w większości nienastawione na zysk, co pozwoli na uniknięcie poważnych strat finansowych związanych z kosztami poniesionymi na budowę i wyposażenie stacji oraz stworzy realną podstawę do rozwoju i modernizacji tych stacji. Jest to szczególnie ważne w przypadku szkół  i ośrodków kształcenia, ponieważ stacje prowadzone przez te placówki służą edukacji młodzieży w zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym i kształcą kadry w zawodzie diagnosty.

Zobacz też: Diagnostyka komputerowa auta w ASO

Do reprezentowania Komisji w dalszych pracach nad projektem upoważniony został poseł Arkadiusz Litwiński (PO).

Źródło: materiały prasowe www.sejm.gov.pl

reklama

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

reklama

Prawne ciekawostki

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Beata Sadowska

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

reklama
reklama
reklama