reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Motonews > Prawo > Nie będzie kar za opóźnienie w rejestracji pojazdu

Nie będzie kar za opóźnienie w rejestracji pojazdu

W styczniu roku 2020 zaczęły obowiązywać kary za nieprzestrzegania obowiązku rejestracji pojazdu. Teraz przepisy stają się jednak martwe. A wszystko przez... koronawirusa!

Ogłoszenie stanu zagrożenia epidemiologicznego w kraju oznacza m.in. utrudniony dostęp do urzędów miasta - sale obsługi w większości przypadków są zamknięte. A skoro kierowca nie może pojawić się np. w wydziale komunikacji, ma ograniczoną możliwość złożenia wniosku o rejestrację pojazdu sprowadzonego z krajów UE albo zgłoszenia zbycia lub nabycia auta zarejestrowanego w kraju. Czy to z automatu naraża go na karę w wysokości 1000 złotych? Na szczęście nie. Bo fakt wystąpienia pojęcia siły wyższej sprawia, że karanie z tytułu naruszenia art. 140 mb Prawa o ruchu drogowym zostaje czasowo wyłączone po 11 marca 2020 roku.

Czy istnieje możliwość załatwienia spraw związanych z rejestracją mimo wszystko? Oczywiście. Wszystkie opcje są jednak dostępne na odległość. Zgłoszenie da się wysłać listownie, ewentualnie za pośrednictwem elektronicznej skrzynki podawczej ePUAP (przy czym oryginały dokumentów i tak trzeba wysłać do urzędu listownie). Co np. w sytuacji, w której prowadzący chce odebrać twardy dowód rejestracyjny? Powinien listownie przesłać do urzędu pozwolenie czasowe. Decyzje o rejestracji pojazdów, wraz z dowodami rejestracyjnymi, wysyłane będą za pośrednictwem Poczty Polskiej na wskazany adres.

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Simpkins & Co Solicitors

Jedna z najlepszych firm prawniczych w południowej Anglii

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama