| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Motonews > Prawo > Nowy wzór prawa jazdy od 2013 roku

Nowy wzór prawa jazdy od 2013 roku

19 stycznia 2013 roku wejdą w życie przepisy wprowadzające nowe kategorie praw jazdy. W związku z tym zmienione zostaną wzory prawa jazdy.

Na dokumentach pojawią się nowe kategorie, zaś w przypadku starych (A1 i A) zostaną zmienione wymagania:

AM – Uprawniać będzie do kierowania motorowerem dwu- lub trójkołowym zaopatrzonym w silnik spalinowy o pojemności skokowej nieprzekraczającej 50 cm3 lub z silnikiem elektrycznym o mocy nie większej niż 4 kW, którego konstrukcja ogranicza prędkość jazdy do 45 km/h.

Zobacz też: Nowe przepisy w lutym 2012 roku

A1 - Motocyklem o pojemności skokowej silnika nie przekraczającej 125 m3, mocy nie przekraczającej 11 kW i stosunku mocy do masy własnej nieprzekraczającej 0,1 kW/kg.

A2 - Motocyklem o mocy nie przekraczającej 35 kW i stosunku mocy do masy własnej nieprzekraczającej 0,2 kW/kg, przy czym nie może on powstać w wyniku wprowadzania zmian w pojeździe o mocy przekraczającej dwukrotność mocy tego motocykla.

Zobacz też: Obowiązkowe nalepki na opony

A - Motocyklem o pojemności skokowej silnika przekraczającej 50 cm3 dwukołowym lub z bocznym wózkiem - wielośladowym (w tym również pojazdem trójkołowym o symetrycznym rozmieszczeniu kół).

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Rzecznik Ubezpieczonych

Rzecznik Ubezpieczonych reprezentuje interesy osób ubezpieczających, ubezpieczonych, uposażonych lub uprawnionych z umów ubezpieczenia, członków funduszy emerytalnych, uczestników pracowniczych programów emerytalnych, osób otrzymujących emeryturę kapitałową lub osób przez nie uposażonych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »