reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Motonews > Prawo > 300 nowych fotoradarów

300 nowych fotoradarów

Główny Inspektorat Transportu drogowego w pierwszej połowie listopada ogłosi przetarg na zakup 300 nowych fotoradarów.

Nowa inwestycja, w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko, będzie współfinansowana z funduszy europejskich. Nowe urządzenia będą zamontowane w najbardziej niebezpiecznych miejscach na polskich drogach.

Zobacz też: Zmiany w przepisach dotyczących rejestracji aut

Fotoradary będą działać w trybie 24-godzinnym, na takich samych ustawieniach. Zdjęcia aut, których kierowcy nie przestrzegają przepisów, będą przesyłane przez fotoradary on-line,  bezpośrednio do centralnego systemu komputerowego w GITD. Odczytywanie tablic rejestracyjnych i ustalanie danych właściciela będzie odbywać się automatycznie.

Oprócz przejęcia przez inspekcje drogową obsługi fotoradarów w lipcu 2011 roku, ma ona uprawnienia do wystawiania mandatów za przekroczenie prędkości. Inspektorat posiada 800 masztów przejętych od Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad oraz policji, na których mogą być zawieszane fotoradary. Obecnie starych fotoradarów jest 70.

Zobacz też: Zmiany w teoretycznych egzaminach na prawo jazdy

Poprzez automatyzację obsługi systemu nadzoru nad ruchem drogowym, prowadzeniem postępowań zajmuje się tylko 70 osób. Dla porównania, w policji zajmowało się tym około 500 funkcjonariuszy.

reklama

Czytaj także

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

fotoradar fot. Mototarget
Fotoradary będą działać w trybie 24-godzinnym, na takich samych ustawieniach. Zdjęcia aut, których kierowcy nie przestrzegają przepisów, będą przesyłane przez fotoradary on-line,  bezpośrednio do centralnego systemu komputerowego w GITD. Odczytywanie tablic rejestracyjnych i ustalanie danych właściciela będzie odbywać się automatycznie.
fotoradar fot. Mototarget Fotoradary będą działać w trybie 24-godzinnym, na takich samych ustawieniach. Zdjęcia aut, których kierowcy nie przestrzegają przepisów, będą przesyłane przez fotoradary on-line, bezpośrednio do centralnego systemu komputerowego w GITD. Odczytywanie tablic rejestracyjnych i ustalanie danych właściciela będzie odbywać się automatycznie.

INFORLEX Twój Biznes Covid-19 i tarcza antykryzysowa98.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

reklama

Prawne ciekawostki

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Anna Kubicz

Doradca podatkowy, Partner Kancelarii LTCA odpowiedzialny za Dział Cen Transferowych i Compliance

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama