| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Motonews > Prawo > 300 nowych fotoradarów

300 nowych fotoradarów

Główny Inspektorat Transportu drogowego w pierwszej połowie listopada ogłosi przetarg na zakup 300 nowych fotoradarów.

Nowa inwestycja, w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko, będzie współfinansowana z funduszy europejskich. Nowe urządzenia będą zamontowane w najbardziej niebezpiecznych miejscach na polskich drogach.

Zobacz też: Zmiany w przepisach dotyczących rejestracji aut

Fotoradary będą działać w trybie 24-godzinnym, na takich samych ustawieniach. Zdjęcia aut, których kierowcy nie przestrzegają przepisów, będą przesyłane przez fotoradary on-line,  bezpośrednio do centralnego systemu komputerowego w GITD. Odczytywanie tablic rejestracyjnych i ustalanie danych właściciela będzie odbywać się automatycznie.

Oprócz przejęcia przez inspekcje drogową obsługi fotoradarów w lipcu 2011 roku, ma ona uprawnienia do wystawiania mandatów za przekroczenie prędkości. Inspektorat posiada 800 masztów przejętych od Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad oraz policji, na których mogą być zawieszane fotoradary. Obecnie starych fotoradarów jest 70.

Zobacz też: Zmiany w teoretycznych egzaminach na prawo jazdy

Poprzez automatyzację obsługi systemu nadzoru nad ruchem drogowym, prowadzeniem postępowań zajmuje się tylko 70 osób. Dla porównania, w policji zajmowało się tym około 500 funkcjonariuszy.

Czytaj także

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

fotoradar fot. Mototarget
Fotoradary będą działać w trybie 24-godzinnym, na takich samych ustawieniach. Zdjęcia aut, których kierowcy nie przestrzegają przepisów, będą przesyłane przez fotoradary on-line,  bezpośrednio do centralnego systemu komputerowego w GITD. Odczytywanie tablic rejestracyjnych i ustalanie danych właściciela będzie odbywać się automatycznie.
fotoradar fot. Mototarget Fotoradary będą działać w trybie 24-godzinnym, na takich samych ustawieniach. Zdjęcia aut, których kierowcy nie przestrzegają przepisów, będą przesyłane przez fotoradary on-line, bezpośrednio do centralnego systemu komputerowego w GITD. Odczytywanie tablic rejestracyjnych i ustalanie danych właściciela będzie odbywać się automatycznie.

Webinarium: VAT 2018: split payment, faktura do paragonu, ograniczenia prawa do odliczenia VAT i inne ważne zmiany146.37 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Przemysław Lech

Adwokat

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »