| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Motonews > Prawo > Akcja SMOG powraca. Kolejne kontrole w marcu

Akcja SMOG powraca. Kolejne kontrole w marcu

Akcja SMOG ma za zadanie wyłapywać na drogach te pojazdy, które nadmiernie zatruwają środowisko spalinami. Kolejne kontrole odbywały się 7 marca 2019 roku.

Dbanie o emisję szkodliwych związków do atmosfery to jedno z ważniejszych zadań, które należy wykonać na drodze do poprawy jakości powietrza. O ile w przypadku samochodów nowych konieczne są restrykcyjne regulacje prawne, o tyle w przypadku pojazdów używanych sytuacja staje się nieco trudniejsza. Auta można tak naprawdę eliminować z ruchu głównie na mocy przeglądów okresowych. Te okazują się jednak badaniem niewystarczająco przesiewowym.

Dlatego do dbania o spełnianie wymogów emisyjnych przez samochody postanowiła się włączyć Policja. Akcja SMOG po raz pierwszy wystartowała na drogach w roku 2018. W roku 2019 będzie jednak kontynuowana. Dzień badania przesiewowego pojazdów był już zorganizowany w styczniu. Policjanci sprawdzający stan aut pojawili się na drogach po raz kolejny 7 marca i już odebrane zostały pierwsze dowody rejestracyjne.

Akcja SMOG 2018: 5,6 tys. zatrzymanych dowodów rejestracyjnych

Akcja SMOG wystartowała w roku 2018. W jej ramach w całej Polsce organizowane były kontrole przesiewowe. Policjanci zatrzymywali wybrane pojazdy, a następnie badali ich stan techniczny i emisję szkodliwych związków do atmosfery. Wyniki nie prezentowały się optymistycznie. Kontrolę przeszło 259 tysięcy pojazdów. Dla prawie 5,6 tysiąca z nich zakończyły się one odebraniem dowodu rejestracyjnego. W ponad połowie z nich powodem do zatrzymania dokumentu stało się przekroczenie wymogów emisyjnych.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

WFY Group

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »